Միայն մեկ հաղթող է լինելու ու դա ես եմ. Աբրահամի ու Կրասնիքիի կարծիքները
WBO վարկածով Աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամն ու Ռոբերտ Կրասնիքին ապրիլի 22-ի մենամարտից առաջ եզրափակիչ մամուլի ասուլիսով են հանդես եկել:
Երկու բռնցքամարտիկներն էլ մարտական են տրամադրված ու համոզված իրենց հաղթանակին: Թեեւ ասուլիսի ժամանակ նրանք քիչ են խոսել, բայց մի քանի դիպուկ արտահայտություններ հնարավոր է եղել առանձնացնել:
Արթուր Աբրահամ
Ես երբեք էլ շատ չեմ խոսում, սիրում եմ գործով ցույց տալ անելիքս: Ռինգում կտեսնեք, թե ինչպես եմ մարզվել ու պատրաստվել այս մենամարտին: Հիմա միայն դրա վրա եմ կենտրոնացած: Երկուսս էլ լավ մարզավիճակում ենք: Երկրպագուները կարող են անհամբերությամբ սպասել այդ դիմակայությանը: Կարեւոր չէ, թե ով է մրցակիցս, ես միեւնույն է հաղթելու եմ նրան: Ուզում եմ հաղթել ու կհաղթեմ:
Ռոբին Կրասնիքի
Ես շատ եմ հարգում Աբրահամին, նա մեծ անուն ունի ու շատ բաների է հասել: Բայց ռինգում միայն մեկ հաղթող է լինելու: Երկար ու տքնաջան մարզվել եմ երազանքս կյանքի կոչելու համար: Ինչպես միշտ նվիրված ու կարգապահ եմ եղել: Այն ամենն, ինչ արել եմ վերջին 6 ամիսների ընթացքում, կտեսնեք կիրակի օրը ռինգում: Պարգեւս լինելու է մաքուր հաղթանակն ու չեմպիոնական մենամարտը:

There will be only one winner – me: Abraham and Krasniqi talk upcoming fight
Ranked 2nd by WBO, former World champion Arthur Abraham and Robert Krasniqi held the final press conference before the fight of April 22.
Both boxers were in a fighting mood, each certain of his victory. Although they didn’t say much at the conference, both athletes provided some noteworthy phrases.
I’m a person who doesn’t speak so much, I let actions speak. I’ll show you in the ring how we have trained. We are now focusing on this fight. Both boxers have a good level. The fans can look forward to it. No matter who is in front of me, they must be beaten... I want to win and I will win!
Robert Kransiqi
I have the maximum respect for Arthur, a big name who has achieved everything. But in the ring, there can only be one winner. I’ve trained long and hard for my dream to become world champion. As always, I’ve been diligent and disciplined. Everything I’ve done in the last six months I'’m going to show on Saturday. The reward is a clear victory and the chance to win a world championship fight!