Ակումբային ԱԱ-ում Հայաստանը կներկայացնի Երեւանի «Դինամոն»
Երեւանի «Դինամո» ակումբը պատրաստվում է Թեհրանում կայանալիք հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Աշխարհի ակումբային առաջնությանը:
Թիմի գլխավոր մարզիչ Արսեն Մակվեցյանը Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մրցաշարին պատրաստվել են շուրջ մեկ ամիս:
«Երկու թիմով էինք աշխատում: Գյումրեցի տղաները պարապում էին իրենց մոտ, իսկ մյուսները՝ Երեւանում: Ապա հավաքվեցինք Երեւանում ու սկսեցինք հավաքը: Տղաները երիտասարդ են, նրանցից շատերը հաջող են հանդես եկել Գերմանիայի ու Ֆրանսիայի ակումբային առաջնություններում, մինչեւ 23 տարեկանների ԵԱ-ում: Վերջերս Երեւանում մրցաշար կայացավ, հենց դրա ավարտից հետո էլ որոշեցինք թիմի վերջնական կազմը»,-ասել է Մակվեցյանը:
Առաջնությանը ելույթ են ունենալու Ռուդիկ Մկրտչյանը (55 կգ), Մուրադ Հարությունյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Ալեքսան Միքայելյանը (67 կգ), Արմեն Հակոբյանը (72 կգ), Արգիշտի Աբգարյանը (82 կգ), Գեղամ Թորգոմյանը (87 կգ), Վաղարշակ Մինասյանը (97 կգ) եւ Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ):

Dinamo to represent Armenia in World Clubs Cup
Dinamo Wrestling Club is preparing for Greco-Roman World Wrestling Clubs Cup to take place in Tehran.
Head coach of the team Arsen Makvetsyan told Mediamax Sport that they had prepared for the tournament for about a month.
“We worked in 2 teams. The young men from Gyumri trained in their town and we tried our best in Yerevan. Then we gathered in Yerevan and started the training camp. The sportsmen are young, many of them performed very well in Clubs Cups in Germany and France, as well as in U23 European Championship. We have had a tournament recently in Yerevan, at the end of which we determined the final composition of the team,” Makvetsyan said.
The Armenians athletes to participate in the upcoming competition are Rudik Mkrtchyan (55kg), Murad Harutyunyan (60kg), Slavik Galstyan (63kg), Aleksan Mikaelyan (67kg), Armen Hakobyan (72kg), Argishti Abgaryan (82kg), Gegham Torgomyan (87kg), Vagharshak Minasyan (97kg) and Edgar Khachatryan (130kg).