Հունահռոմեական ըմբիշները փորձելու են Օլիմպիական 6 ուղեգիր նվաճել
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը մարտի 8-21-ը ուսումնամարզական հավաք է անցկացնելու Երեւանում:
Մարտի 24-29-ը Լեհաստանի Վալբրզիչ քաղաքում առաջին անգամ կազմակերպվելու է անցումային տարիքի՝ մինչեւ 23 տ. ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը, որտեղ իրենց ուժերն են փորձելու նաեւ հայերը:
Այնուհետեւ Օլիմպիական չեմպիոն Լեւոն Ջուլֆալակյանի սաները ապրիլի 8-23-ը երկշաբաթյա ուսումնամարզական հավաք են անցկացնելու Երեւանում ու պատրաստվելու Սոֆիայում ավանդաբար կազմակերպվող Dan Kolov-Nikola Petrov միջագային մրցաշարին: Այն անցկացվելու է ապրիլի 24-26-ը:
Իսկ ահա ըմբիշների համար մրցաշրջանի գլխավոր իրադարձությունը սեպտեմբերի 7-12-ը ամերիկյան Լաս Վեգաս քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությունն է, որի ժամանակ խաղարկվելու են 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր:
«Ես միշտ էլ լավատես եմ ու ձգտում եմ առավելագույնին: Կփորձենք վեց քաշային կարգերում էլ Օլիմպիական ուղեգիր նվաճել: Իսկ թե ինչ կստացվի, ցույց կտա մրցագորգը»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:

Греко-римские борцы попытаются завоевать 6 олимпийских путевок
24-29 марта в польском городе Валбжих впервые состоится  чемпионат Европы  по греко-римской борьбе среди спортсменов до 23-х лет. Армянская сборная также примет участие в чемпионате.
Затем подопечные олимпийского чемпиона Левона Джулфалакяна 8-23 апреля проведут двухнедельные сборы в Ереване, чтобы подготовиться к турниру Dan Kolov-Nikola Petrov, который  традиционно проходит в Софии. Турнир состоится 24-26 апреля.
Однако главным событием сезона для борцов станет чемпионат мира, который пройдет 7-12 сентября в Лас-Вегасе. В ходе чемпионата будут разыгрываться путевки на Олимпийские игры 2016 года.
«Я всегда был оптимистом и стремился достичь большего. Постараемся завоевать олимпийские путевки в шести весовых категориях. А что у нас получится, покажет ковер», - сказал Джулфалакян.