Հունահռոմեական ըմբիշները փորձելու են Օլիմպիական 6 ուղեգիր նվաճել
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը մարտի 8-21-ը ուսումնամարզական հավաք է անցկացնելու Երեւանում:
Մարտի 24-29-ը Լեհաստանի Վալբրզիչ քաղաքում առաջին անգամ կազմակերպվելու է անցումային տարիքի՝ մինչեւ 23 տ. ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը, որտեղ իրենց ուժերն են փորձելու նաեւ հայերը:
Այնուհետեւ Օլիմպիական չեմպիոն Լեւոն Ջուլֆալակյանի սաները ապրիլի 8-23-ը երկշաբաթյա ուսումնամարզական հավաք են անցկացնելու Երեւանում ու պատրաստվելու Սոֆիայում ավանդաբար կազմակերպվող Dan Kolov-Nikola Petrov միջագային մրցաշարին: Այն անցկացվելու է ապրիլի 24-26-ը:
Իսկ ահա ըմբիշների համար մրցաշրջանի գլխավոր իրադարձությունը սեպտեմբերի 7-12-ը ամերիկյան Լաս Վեգաս քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությունն է, որի ժամանակ խաղարկվելու են 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր:
«Ես միշտ էլ լավատես եմ ու ձգտում եմ առավելագույնին: Կփորձենք վեց քաշային կարգերում էլ Օլիմպիական ուղեգիր նվաճել: Իսկ թե ինչ կստացվի, ցույց կտա մրցագորգը»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:

Greco-Roman wrestlers to attempt to earn 6 entries for Olympic Games
On March 24-29, Walbrzych (city in Poland) will host the first European Championship for wrestlers under 23 years old. Armenian wrestlers will also compete there.
Afterwards, on April 8-23, Olympic Champion Levon Julfalakyan’s alumni will hold a two-week training camp in Yerevan and will get ready for international wrestling tournament Dan Kolov-Nikola Petrov traditionally held in Sofia. It will be held on April 24-26.
The most important event of the competition season is the World Wrestling Championships in Las Vegas due on September 7-12. It also serves as a qualifying event for the 2016 Olympic Games.
“I am always optimistic and I strive for the most. We will attempt to have Olympic qualifications in six weight categories. All depends on the competition”, said Julfalakyan.