ՄՕԿ-ն արգելել է Ռուսաստանին մասնակցել 2018-ի Օլիմպիական խաղերին
Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեն արգելել է Ռուսաստանին մասնակցել 2018 թ. Փհենչհանում կայանալիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերին։
ՄՕԿ-ի մեկ այլ որոշմամբ, «մաքուր» ռուս մարզիկներն, այնուամենայնիվ, կկարողանան հանդես գալ Օլիմպիական խաղերում, սակայն չեզոք Օլիմպիական դրոշի տակ: Ռուսաստանի օրհներգը ոչ մի դեպքում չի հնչի:
Մասնակցության հարցը Ռուսաստանի Օլիմպիական կոմիտեն կհայտարարի դեկտեմբերի 12-ին, ենթադրվում է, որ դա կանի երկրի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Ռուսաստանի սպորտի նախարար Վիտալի Մուտկոն ու նրա տեղակալ Յուրի Նագորնիխը երբեք չեն կարողանա այցելել Օլիմպիական խաղեր կամ օգնել դրանց կազմակերպմանը: Ռուսաստանի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Ժուկովն էլ զրկվել է ՄՕԿ-ում անդամակցությունից: Դմիտրի Չերնիշենկոն չի լինի Պեկին-2022 կազմկոմիտեի կազմում: Սպորտի նախախարության ներկայացուցիչներին արգելվել է ներկա լինել Հարավային Կորեայում կայանալիք խաղերին:
Ռուսաստանը պետք է վճարի ՄՕԿ-ի կատարած հետաքննության ծախսերն ու 15 մլն դոլլար տրամադրի Անկախ թեստավորող կառուցի զարգացման համար:
Իր Օլիմպիական կոմիտեի հեղինակությունը Ռուսաստանը կկարողանա վերականգնել 2018-ի խաղերի ավարտից ոչ շուտ:
Ռուսաստանցի մարզիկներին խաղերին մասնակցելու համար ընտրելու է հատուկ հանձնաժողովը, այն ղեկավարելու է Անկախ թեստավորող մարմնի նախագահ իտալացի  Վալերի Ֆուրներոնը, կազմի մեջ են մտնելու նաեւ WADA-ի ու Doping-Free Sport Unit-ի ու ՄՕԿ-ի մեկական ներկայացուցիչ:

МОК отстранил Россию от участия в Олимпийских играх 2018 года
Международный олимпийский комитет запретил России принимать участие в зимних Олимпийских играх 2018 года, которые пройдут в Пхеньяне.
По другому решению МОК, «чистые» российские спортсмены, тем не менее, смогут выступить на Олимпийских играх под нейтральным флагом. Гимн России ни в коем случае не прозвучит.
Олимпийский комитет России объявит об этом решении 12 декабря. Предполагается, что соответствующее заявление сделает президент страны Владимир Путин.
Министр спорта России Виталий Мутко и его заместитель Юрий Нагорных больше никогда не смогут посещать Олимпиады или как-либо помогать их организации. Председатель Олимпийского комитета России Александр Жуков лишен членства в МОК. Дмитрий Чернышенко исключен из координационной комиссии Пекина-2022. Представители министерства спорта не могут посетить Олимпиаду в Южной Корее.
Россия должна возместить расходы на расследование МОК и сделать взнос  в размере 15 млн долларов на развитие Независимого тестирующего органа.
Восстановить статус Олимпийского комитета Россия сможет восстановить не ранее закрытия Олимпийских игр-2018
Решение о допуске российских спортсменов будет принимать специальная комиссия под руководством председателя Независимого тестирующего органа, итальянца Валери Фурнерона. В комитет также войдут по одному представителю от WADA, Doping-Free Sport Unit и МОК.