ՄՅՈւ-ն ԵԼ-ի կիսաեզրափակչում է. Մխիթարյանը կրկին խփեց իր գոլը
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» շարունակում է պայքարը Եվրոպայի Լիգայում: Երեկոյան թիմը 1/4 եզրափակչում հաղթահարել է «Անդերլեխտի» արգելքը:
Ինչպես եւ առաջին խաղում, մանկունիացիներին 10-րդ րոպեին առաջ է մղել Հենրիխ Մխիթարյանը: Դա եվրագավաթներում 5 անընդմեջ խաղերում նրա 5-րդ գնդակն էր:
Սակայն հյուրերին հաջողվել է հավասարեցնել հաշիվը: Քանի որ թիմերի առաջին հանդիպումն էլ էր 1:1 հաշվով ավարտվել, կիսաեզրափակչի ուղեգրի հաղթողը որոշվել է լրացուցիչ ժամանակում: 107-րդ րոպեին ՄՅՈւ-ին հաղթանակ է բերել Մարկուշ Ռեշֆորդը:
«Հանդիպումը դժվար էր: Եթե վիճակագրությանը նայեք, կկարծեք խաղը մեր ձեռքերում էր, սակայն դա այդպես չէ: Միայն կենտրոնում ֆուտբոլիստ ավելացնելով՝ սկսեցինք այն վերահսկել: Եթե ԱՊԼ-ում քառյակ մտնելու շանս չունենանք, Չեմպիոնների Լիգա անցնելու համար շեշտը դնելու ենք Եվրոպայի Լիգայի վրա: Այն կարեւոր մրցաշար է ու պետք է շարունակենք առաջ շարժվել»,- խաղից հետո ասել է Ժոզե Մոուրինյոն:

МЮ вышел в полуфинал: Мхитарян забил свой гол
«Манчестер Юнайтед» продолжает борьбу в Лиге Европы. Накануне команда в четвертьфинале обыграла «Андерлехт» и вышла в следующий тур.
Как и на прошлом матче, на 10-й минуте манкунианцев вывел вперед Генрих Мхитарян. Это его пятый гол в пяти матчах. Однако гостям удалось сравнять счет. Поскольку предыдущая встреча команд также завершилась со счетом 1:1, победитель должен был определиться в дополнительном тайме. На 107-й минуте победу МЮ принес Маркуш Решфорд.
«Матч был тяжелым. Если посмотреть на статистику, можно подумать, что игра была в наших руках, но это не так. Только добавив игрока в центре, мы начали ее контролировать. Если нам не удастся войти в четверку лучших в Премьер-лиге, мы поставим акцент на Лиге Европы, чтобы выйти в Лигу Чемпионов. Это важный турнир, и мы должны двигаться вперед», - сказал после матча Жозе Моуриньо.