Նարեկ Աբգարյանն օգոստոսի 4-ին կմենամարտի Աչիկո Օդիկաձեի հետ
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում բռնցքամարտիկը, որը նախորդ հանդիպումներում հաղթանակներ է տոնել, ասել է, որ այժմ հավաքականի հետ մարզվում է Երեւանում՝ պատրաստվելով մենամարտին:
«Եվրոպայի առաջնությունը շատ ուժ խլեց, բայց դրանից հետո ես մոտ 10 օր չմարզվեցի, որպեսզի ամբողջովին վերականգնվեմ: Հիմա ամեն ինչ կարգին է, լավ պարապմունքներ ենք անցկացնում, ինձ լավ եմ զգում»,- նշել է Աբգարյանը:
Նա ասել է, որ մրցավայր մեկնելու են օգոստոսի 1-ին (Սոչիում մենամարտելու են նաեւ Արամ Ավագյանն ու Գոռ Երիցյանը):
«Մրցակցիս ոճն ուսումնասիրել եմ ու գիտեմ, թե ինչպես պետք է գործեմ նրա դեմ: Աշխատում եմ ճիշտ անել ամեն ինչ, որպեսզի ցանկալի արդյունքի հասնեմ: Այս մենամարտով ավելի շատ փորձ ձեռք կբերեմ, բացի այդ էլ անձնական վարկանիշս կբարձրանա»,- ավելացրել է մարզիկը:

Narek Abgaryan to fight Achiko Odikadze on August 4
The boxer, who won his previous fights, told Mediamax Sport that he’s currently training with the team in Yerevan.
“The European Championship had its toll, but I had a 10-day break to recover. Everything is fine now, I’m training and feeling well,” Abgaryan said.
He noted he’d travel to Sochi on August 1. The city will host fights of two other Armenian boxers as well – Aram Avagyan and Gor Yeritsyan.
“I studied my opponent and I know how to fight him. I try to do everything right to achieve good results. The upcoming fight will give me more experience and I’ll try to raise my personal ratings,” the athlete added.