ԱԱ-ին ազատ ոճի երիտասարդական թիմը կմասնակցի ԵԱ-ի հաղթական կազմով
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը Երեւանում պատրաստվում է Տրնավայում կայանալիք Աշխարհի առաջնությանը:
Թիմը հանդես է գալու համարյա նույն կազմով, որով օգոստոսին մասնակցել է Եվրոպայի առաջնությանն ու վերադարձել 3 ոսկե ու 2 բրոնզե մեդալներով:
Միակ փոփոխությունը կլինի մինչեւ 74 կգ քաշային կարգում: Հրայր Ալիխանյանը ձեռքի վնասվածք է ստացել, հնարավոր է նրան փոխարինի Դավիթ Գեւորգյանը:
Ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը Mediamax Sport-ին ներկայացրել է ԱԱ-ի կազմը: Տրնավայում ելույթ կունենան Արսեն Հարությունյանը (57 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (61 կգ), Գեղամ Գալստյանը (65 կգ), Արման Անդրիասյանը (70 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Մհեր Մարկոսյանն (86 կգ) ու Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):
«Թիմի տրամադրությունն ու տրամադրվածությունը մարտական է: Մեդալային ակնկալիքներ էլ ունենք: Եվրոպայի առաջնությունից հետո քիչ ժամանակ ենք ունեցել, այդ ընթացքում փորձել ենք վերականգնվել ու նախապատրաստվել այս կարեւոր մրցաշարին: Մրցավայր ենք մեկնելու սեպտեմբերի 19-ին»,- ասել է Վարդանյանը:

European C’Ship winners from Armenia to participate in Junior World Championship
Junior freestylers from Armenia national team prepare in Yerevan for the 2018 Junior World Championship to be held in Trnava.
The team will be almost the same as during the European Championship in August. They took 3 gold and 2 bronze medals back then.
The main change will be made in 74 kg weight category. Hrayr Alikhanyan got an arm injury and will probably be replaced by Davit Gevorgyan.
The head coach Avetik Vardanyan introduced Mediamax Sport to the names of the athletes to participate in the tournament: Arsen Harutyunyan (57kg), Vazgen Tevanyan (61kg), Gegham Galstyan (65kg), Arman Andriasyan(70kg), Arman Avagyan (79kg), Mher Markosyan (86kg) and Hovhannes Maghakyan (120kg).
“The team is well prepared and ready for the competition. We have hopes for medals too. We had little time after the European Championship, but we tries to recover and prepare for this very important tournament. We will depart for the competition site on September 19,” Vardanyan said.