ԱԱ-ին ազատ ոճի երիտասարդական թիմը կմասնակցի ԵԱ-ի հաղթական կազմով
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը Երեւանում պատրաստվում է Տրնավայում կայանալիք Աշխարհի առաջնությանը:
Թիմը հանդես է գալու համարյա նույն կազմով, որով օգոստոսին մասնակցել է Եվրոպայի առաջնությանն ու վերադարձել 3 ոսկե ու 2 բրոնզե մեդալներով:
Միակ փոփոխությունը կլինի մինչեւ 74 կգ քաշային կարգում: Հրայր Ալիխանյանը ձեռքի վնասվածք է ստացել, հնարավոր է նրան փոխարինի Դավիթ Գեւորգյանը:
Ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը Mediamax Sport-ին ներկայացրել է ԱԱ-ի կազմը: Տրնավայում ելույթ կունենան Արսեն Հարությունյանը (57 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (61 կգ), Գեղամ Գալստյանը (65 կգ), Արման Անդրիասյանը (70 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Մհեր Մարկոսյանն (86 կգ) ու Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):
«Թիմի տրամադրությունն ու տրամադրվածությունը մարտական է: Մեդալային ակնկալիքներ էլ ունենք: Եվրոպայի առաջնությունից հետո քիչ ժամանակ ենք ունեցել, այդ ընթացքում փորձել ենք վերականգնվել ու նախապատրաստվել այս կարեւոր մրցաշարին: Մրցավայր ենք մեկնելու սեպտեմբերի 19-ին»,- ասել է Վարդանյանը:

Чемпионский состав молодежной сборной Армении готовится к участию в ЧМ
Молодежная сборная Армении по вольной борьбе в Ереване готовится к чемпионату мира, который стартовал в словацком городе Трнава.
Команда выступит практически в том же составе, в котором в августе приняла участие в чемпионате Европы, вернувшись оттуда с 3 золотыми и 2 бронзовыми медалями.
Единственное изменение будет в составе весовой категории до 74 кг. Грайр Алиханян получил травму руки и, возможно, будет заменен Давидом Геворгяном.
Главный тренер сборной Аветик Варданян представил Mediamax Sport состав команды, который будет участвовать в чемпионате мира. В Трнаве выступят Арсен Арутюнян (57 кг), Вазген Теванян (61 кг), Гегам Галстян (65 кг), Арман Андриасян (70 кг), Арман Авагян (79 кг), Мгер Маркосян (86 кг) и Оганес Магакян (120 кг).
«У команды боевое настроение и настрой. Мы также ожидаем медали. После чемпионата Европы у нас было мало времени, и в течение него мы пытались восстановиться и подготовиться к этому важному турниру. Мы отправимся на турнир 19 сентября», - отметил Варданян.