Հունահռոմեականները պատրաստվում են Լեհաստանի մրցաշարին
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանն ասել է, որ պատրաստվում են սեպտեմբերի սկզբին Վարշավայում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
«Մինչեւ 82 ու գերծանր քաշային կարգերում մենք մասնակիցներ չենք ունենա, իսկ 72 եւ 87 քաշերում պետք է մրցավայր մեկնեին Արման Բաղդասարյանն ու Մաքսիմ Մանուկյանը, սակայն նրանք թեթեւ վնասվածքներ ունեն եւ բաց կթողնեն այս մրցումը»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Լեհաստանում սեպտեմբերի 7-9-ը հանդես կգան Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Արմեն Մելիքյանը եւ Գեւորգ Ղարիբյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Կարեն Ասլանյանը (67 կգ), Արսեն Ջուլֆալակյանն ու Կարապետ Չալյանը (77 կգ), Արթուր Ալեքսանյանն ու Արթուր Շահինյանը (97 կգ):

Сборная Армении по греко-римской борьбе проводит учебно-тренировочный сбор в Ереване.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Левон Джулфалакян отметил, что борцы готовятся к международному турниру, который состоится в Варшаве в начале сентября.
«В весовой категориях до 82 кг и супертяжелой категории у нас не будет представителей, а в весовых категориях 72 и 87 кг на турнир должны были поехать Арман Багдасарян и Максим Манукян, однако они получили легкие травмы и пропустят этот турнир»,- заявил Джулфалакян.
7-9 сентября в Польше выступят Норайр Ахоян (55 кг), Армен Меликян и Геворг Гарибян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Карен Асланян (67 кг), Арсен Джулфалакян и Карапет Чалян (77 кг), Артур Алексанян и Артур Шагинян (97 кг).