Ազատ ոճի հավաքականն Իրանում տարվա առաջին մրցաշարին կմասնակցի
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականն ավարտում է այս տարվա առաջին ուսումնամարզական հավաքը Ծաղկաձորում:
Փետրվարի 6-ին թիմը կմեկնի Իրան, որտեղ միջազգային մրցաշարի կմասնակցի:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ այն բաց են թողնելու Գեորգի Կետոեւն ու Լեւան Բերիանիձեն:
Իրան են մեկնելու Միհրան Ջաբուրյանը (57 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը  (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը, Նարեկ Սիրունյանը, Արտակ Հովհաննիսյանը  (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը, Դավիթ Ափոյանը (74 կգ), Մարզպես Գալստյանը (86 կգ), Շամիր Աթյանը, Արման Մկրտչյանը (92 կգ) եւ Անդրանիկ Գալստյանը (125 կգ):
«Տարվա առաջին հավաքը մեզ համար շատ կարեւոր է, այն լավ է անցել, տղաները նորմալ մարզավիճակում են: Առաջին մրցաշարը ցույց կտա, թե ինչպիսի պատրաստվածություն ունեն նրանք»,- ասել է մարզիչը:

Armenia’s freestyle wrestlers to start the season with tournament in Iran
Head coach of the team Habetnak Kurghinyan has told Mediamax Sport that Georgi Ketoev and Levan Berianidze will miss the competition.
Armenia will be represented in the Iranian tournament by Mihran Jaburyan (57kg), Valodya Frangulyan (65kg), Valter Margaryan, Narek Sirunyan and Artak Hovhannisyan (all 70 kg), Grigor Grigoryan and Davit Apoyan (both 74kg), Marzpes Galstyan (86kg), Shamir Atyan and Arman Mkrtchyan (92kg), and Andranik Galstyan (125kg).
“The first training camp is very important. It passed well and the boys are in good form. The first tournament will show the level of our preparedness,” said the coach.