Ազատ ոճի հավաքականն Իրանում տարվա առաջին մրցաշարին կմասնակցի
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականն ավարտում է այս տարվա առաջին ուսումնամարզական հավաքը Ծաղկաձորում:
Փետրվարի 6-ին թիմը կմեկնի Իրան, որտեղ միջազգային մրցաշարի կմասնակցի:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ այն բաց են թողնելու Գեորգի Կետոեւն ու Լեւան Բերիանիձեն:
Իրան են մեկնելու Միհրան Ջաբուրյանը (57 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը  (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը, Նարեկ Սիրունյանը, Արտակ Հովհաննիսյանը  (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը, Դավիթ Ափոյանը (74 կգ), Մարզպես Գալստյանը (86 կգ), Շամիր Աթյանը, Արման Մկրտչյանը (92 կգ) եւ Անդրանիկ Գալստյանը (125 կգ):
«Տարվա առաջին հավաքը մեզ համար շատ կարեւոր է, այն լավ է անցել, տղաները նորմալ մարզավիճակում են: Առաջին մրցաշարը ցույց կտա, թե ինչպիսի պատրաստվածություն ունեն նրանք»,- ասել է մարզիչը:

Сборная по вольной борьбе примет участие в первом турнире года в Иране
Сборная Армении по вольной борьбе завершает первый учебно-тренировочный сбор текущего года в Цахкадзоре.
6 февраля команда отправится в Иран, где примет участие в международном турнире.
Главный тренер сборной Абетнак Кургинян сообщил Mediamax Sport, что турнир пропустят Георгий Кетоев и Леван Берианидзе.
В Иран отправятся Мигран Зарубян (57 кг), Валодя Франгулян (65 кг), Вальтер Маргарян, Нарек Сирунян, Артак Ованнисян (70 кг), Григор Григорян, Давид Апоян (74 кг), Марзпет Галстян (86 кг), Шамир Атьян, Арман Мкртчян (92 кг) и Андраник Галстян (125 кг).
«Очень важный для нас первый сбор текущего года прошел успешно, ребята пребывают в хорошей спортивной форме. Первый турнир покажет уровень их подготовки »,- отметил тренер.