Մանուկյան. Ամեն ինչ անում եմ, որ ԵԱ-ում ու ԱԱ-ում լավ հանդես գամ
Նոր մրցակարգով անցկացված Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի 87 կգ քաշային կարգում հաղթող է դարձել Աշխարհի չեմպիոն Մաքսիմ Մանուկյանը:
Լրագրողների հետ զրույցում ըմբիշը խոստովանել է, որ իր որոշմամբ է մասնակցել առաջնությանը:
«Մարզավիճակ ձեռք բերելու համար պետք է մեկնեի արտերկիր, նախընտրեցի այստեղ հանդես գալ: Առաջիկայում կպատրաստվեմ հետագա մրցումներին: Ամեն ինչ տանում է նրան, որ Եվրոպայի ու Աշխարհի առաջնություններում լավ հանդես գամ»,- ասել է նա:
Մանուկյանն ընդգծել է, որ առաջիկա մրցաշարերում ելույթ կունենա 82 կգ քաշային կարգում, իսկ 2019 թվականից՝ 87-ում, որպեսզի Օլիմպիական խաղերում էլ այդ քաշային կարգը ներկայացնի:

Манукян: Делаю все, чтобы успешно выступить на ЧЕ и ЧМ
На чемпионате Армении по греко-римской борьбе, проведенной по новым правилам, в весовой категории 87 кг победителем стал чемпион мира Максим Манукян.
В беседе с журналистами борец признался, что принял участие в турнире по собственному решению.
«Для того, чтобы обрести  спортивную форму, я должен был отправиться за границу, однако предпочел выступить здесь. В ближайшее время буду готовиться к предстоящим турнирам. Все ведет к тому, что на чемпионатах Европы и мира выступлю хорошо»,- отметил он.
Манукян подчеркнул, что в ближайших турнирах он выступит в весовой категории 82 кг, а с 2019 года – в 87 кг, чтобы на Олимпийских играх представить именно эту весовую категорию.