Ազատ ոճայինները կմասնակցեն Վլադիկավկազի մրցաշարին
Նոյեմբերի 18-19-ը Վլադիկավկազում կայանալու է ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային «Ալաններ» մրցաշարը: Մասնակցելու են 11 երկրի, այդ թվում եւ Հայաստանի ներկայացուցիչները:
Mediamax Sport-ին Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ հանդես կգան 7 ըմբիշներ:
Վլադիկավկազ կմեկնեն Գարիկ Բարսեղյանը, Մխիթար Գրիգորյանը (57 կգ), Վաղինակ Մաթեւոսյանը (61 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը  (65 կգ), Վարուժան Կաջոյանը (74 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը եւ Սարգիս Հովսեփյանը (86 կգ):
Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը 80 հազ. դոլար է կազմում, հաղթողը կստանա 5000,  2-րդ ու 3-րդ մրցանանակիրներն էլ՝ 2000 ու 1000 դոլար:
Թիմը հանդես կգա հավաքականի երկրորդ մարզիչ Էդգար Ենոքյանի գլխավորությամբ, քանի որ Կուրղինյանը Մ-23 տ. ընտրանուն պատրաստում է նոյեմբերի 21-26-ը Լեհաստանում կայանալիք ԱԱ-ին:

Armenia’s freestyle wrestlers to compete in Vladikavkaz tournament
“Alans” freestyle wrestling tournament will take place in Vladikavkaz on November 18-19. Eleven countries, including Armenia, will have representatives in the competition.
Head coach of the Armenia team Habetnak Kurghinyan told Mediamax Sport that Armenia will send 7 athletes to “Alans”: Garik Barseghyan, Mkhitar Grigoryan (65kg), Vaghinak Matevosyan (61kg), Valodya Frangulyan (65kg), Varuzhan Kajoyan (74kg), Hovhannes Mkhitaryan, and Sargis Hovsepyan (86kg).
“Alans” prize fund is USD 80,000. The winner in each weight category will get USD 5000, runner-up will be awarded USD 2000 and the bronze medalist will take USD 1000.
The team will perform under assistant coach Edgar Yenokyan, as Kurghinyan is preparing the U23 team to the World Championship in Poland (November 21-26).