Լուսանկարը` milsport.one
Լիտվայի Կլայպեդա քաղաքում կայացած բանակայինների Աշխարհի առաջնությունում հայ հունահռոմեական ոճի ըմբիշները 4 մեդալ են նվաճել:
Հաղթող է դարձել Կարեն Ասլանյանը (66 կգ), Արմեն Հակոբյանը (71 կգ) եւ Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ) արծաթե մեդալներ են նվաճել, իսկ Ռաֆիկ Մանուկյանը (80 կգ)՝ բրոնզե:
Mediamax Sport-ին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն ասել է, որ ընդհանուր առմամբ գոհ է ԱԱ-ում ունեցած ելույթներից:
«Իհարկե, կարող էինք ավելի լավ մասնակցել, սակայն այսպես ստացվեց: Կարենը հիանալի գոտեմարտեր անցկացրեց ու ոսկե մեդալ նվաճեց: Էդգարը ծանր քաշային կարգում է հանդես գալիս, սակայն ընդամենը 111 կգ է, նա շատ թեթեւ էր մրցակիցներից, այդ պատճառով էլ եզրափակչում զիջեց: Արմենի համար դա առաջին ելույթն էր մեծահասակների մրցումներում, ու արծաթ եղավ: Ռաֆիկն էլ կարող էր եզրափակիչ անցնել»,- նշել է մարզիչը:
Հոկտեմբերի 17-18-ը երիտասարդ ըմբիշները հանդես են գալու Հարություն Խաչատրյանին նվիրված մրցաշարում, իսկ նոյեմբերին՝ Իրանի մրցաշարում:

Armenian Greco-Roman wrestlers won 4 medals in World Military Championship in Klaipeda, Lithuania.
Karen Aslanyan (66kg) won the gold medal, Armen Hakobyan (71 kg) and Edgar Khachatryan (130 kg) took the silver and Rafik Manukyan (80 kg) bronze medals.
Head Coach of Armenian Greco-Roman junior wrestling team Armen Babalaryan told Mediamax Sport that overall he is content with the performance of his athletes.
“Of course, they could perform better, but we have this result anyway. Karen fought perfectly and won the gold medal. Edgar is performing in heavyweight category though he weighs only 111 kg. He is not as heavy as his competitors, so he couldn’t make it in the final. This was the first performance of Armen among the adults, and he was able to win the silver. Rafik could also qualify for the final,” the coach said.
The young Armenian wrestlers will compete in Harutyun Khachatryan Tournament on October 17-18 and in Iran Tournament in November.