Լուսանկարը` milsport.one
Լիտվայի Կլայպեդա քաղաքում կայացած բանակայինների Աշխարհի առաջնությունում հայ հունահռոմեական ոճի ըմբիշները 4 մեդալ են նվաճել:
Հաղթող է դարձել Կարեն Ասլանյանը (66 կգ), Արմեն Հակոբյանը (71 կգ) եւ Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ) արծաթե մեդալներ են նվաճել, իսկ Ռաֆիկ Մանուկյանը (80 կգ)՝ բրոնզե:
Mediamax Sport-ին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն ասել է, որ ընդհանուր առմամբ գոհ է ԱԱ-ում ունեցած ելույթներից:
«Իհարկե, կարող էինք ավելի լավ մասնակցել, սակայն այսպես ստացվեց: Կարենը հիանալի գոտեմարտեր անցկացրեց ու ոսկե մեդալ նվաճեց: Էդգարը ծանր քաշային կարգում է հանդես գալիս, սակայն ընդամենը 111 կգ է, նա շատ թեթեւ էր մրցակիցներից, այդ պատճառով էլ եզրափակչում զիջեց: Արմենի համար դա առաջին ելույթն էր մեծահասակների մրցումներում, ու արծաթ եղավ: Ռաֆիկն էլ կարող էր եզրափակիչ անցնել»,- նշել է մարզիչը:
Հոկտեմբերի 17-18-ը երիտասարդ ըմբիշները հանդես են գալու Հարություն Խաչատրյանին նվիրված մրցաշարում, իսկ նոյեմբերին՝ Իրանի մրցաշարում:

На прошедшем в литовском городе Клайпеда чемпионате мира среди военнослужащих армянские борцы греко-римского стиля завоевали 4 медали.
Победителем стал Карен Асланян (66 кг), Армен Акопян (71 кг) и Эдгар Хачатрян (130 кг) завоевали серебряные медали, а Рафик Манукян (80 кг) – бронзовую.
Главный тренер молодежной сборной Армении Армен Бабаларян сообщил Mediamax Sport, что в целом доволен выступлениями на ЧМ.
«Конечно, мы могли бы выступить лучше, однако получилось так. Карен провел прекрасные поединки и завоевал золотую медаль. Эдгар выступает в тяжелой весовой категории, но сам весит всего 111 кг. Он был легче соперников, поэтому в финале уступил им. Для Армена это было первое выступление на взрослом турнире, и он завоевал серебро. Рафик мог бы выйти в финал»,- отметил тренер.