Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականն ԱԱ կմեկնի օգոստոսի 19-ին
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականն Աշխարհի առաջնությունից առաջ վերջին հավաքն անցկացնում է Երեւանում:
Թիմի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ գոհ է թիմի անցկացրած մարզումներից, տղաները գտնվում են լավ վիճակում:
«Բոլոր հավաքները ծառայել են իրենց նպատակներին, ու ամեն ինչ ինձ լիարժեք գոհացրել է: Նախավերջին հավաքը համատեղ էր Բելառուսի, Լիտվայի, Ղազախստանի, Ֆինլանդիայի թիմերի հետ: Շատ լավ ըմբիշներ էին մասնակցում, հուսամ, որ իր դրական արդյունքը կտա»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:
Մարզիչը նշել է, որ թիմը Փարիզ մեկնելու է օգոստոսի 19-ին:
ԱԱ-ում ելույթ են ունենալու Վազգեն Խաչատրյանը (59 կգ), Կարեն Ասլանյանը (66կգ), Վարշամ Բորանյանը (71 կգ), Կարապետ Չալյանը (75 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (80 կգ), Արթուր Շահինյանը (85 կգ) եւ Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ):
«Մենք ներկայացուցիչ չենք ունենալու միայն գերծանր քաշային կարգում, որովհետեւ դեռ այստեղ խնդիրներ ունենք: Իհարկե, երիտասարդներից Էդգար Խաչատրյանը խոստումնալից ըմբիշ է, բայց դեռ նպատակահարմար չի նրա մասնակցությունն ԱԱ-ին»,- հավելել է Ջուլֆալակյանը:

Armenian Greco-Roman team to depart for World Championship on August 19
Armenian National Greco-Roman wrestling team prepares for the World Championship within its last training camp in Yerevan.
The head coach of the team Levon Julfalakyan told Mediamax Sport that he was content with the trainings, noting that the young men were in good shape.
“All the trainings were successful, everything was satisfying. The penultimate camp was held together with national teams of Belarus, Lithuania, Kazakhstan and Finland. Good athletes took part, so I am hopeful to see great results,” Julfalakyan said.
The coach noted that the team would depart for Paris on August 19.
The Armenian team will involve Vazgen Khachatryan (59 kg), Karen Aslanyan (66 kg),  Varsham Boranyan (71 kg),  Karapet Chalyan (75 kg), Maksim Manukyan (80 kg), Artur Shahinyan (85 kg) and Artur Aleksanyan (98 kg).
“Armenia will only miss the competition in heavyweight category, as we still have an issue here. Of course, Edgar Khachatryan is a promising athlete, but it not the time for him to participate in the World Championship,” Julfalakyan concluded.