Ազատ ոճի ըմբիշները պատրաստվում են Եվրոպայի առաջնությանը
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականն ապրիլի 18-ից Աբովյանում սկսելու է Եվրոպայի առաջնությանը նախապատրաստվող վերջին հավաքը:
Մինչ այդ թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը ըմբիշների հետ մարզումներ է անցկացնում Երեւանում:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Մկրտչյանն ասել է, որ մինչ այժմ ունեցած մարզումները լավ են անցել:
«Ժամանակը քիչ էր, սակայն մենք փորձեցինք անընդհատ աշխատելու շնորհիվ տղաներին լավ վիճակի բերել: Ես փորձում եմ ամեն ինչ անել, որպեսզի հաջող ելույթ ունենաք Եվրոպայի առաջնությունում: Վերջին հավաքի ժամանակ կաշխատենք հնարքների վրա, կկատարենք անհրաժեշտ շտկումները»,- ասել է Մկրտչյանը:
Մայիսի 2-7-ը կայանալիք ԵԱ-ում հանդես են գալու Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Նարեկ Սիրունյանը (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Վահե Թամրազյանը (86 կգ), Գեորգի Կետոեւն (97 կգ) ու Լեւան Բերիանիձեն (125 կգ):

Armenian freestyle wrestlers are getting ready for European Championship
On April 18 in Abovyan, Armenian freestyle wrestling team will kick off the last training camp before the European Championship.
Until then, manager Armen Mkrtchyan is training the team in Yerevan.
Mkrtchyan told Mediamax Sport that the training has been very good so far.
“We didn’t have enough time but we tried to get the wrestlers in good shape through lots of hard work. We do everything to perform well at the European Championship. We will practice elements and fix all remaining errors during the last training,” Mkrtchyan said.
At the European Championship on May 2-7, Armenia will be represented by Gagik Barseghyan (57kg), Volodya Frangulyan (61kg), Narek Sirunyan (65kg), Valter Margaryan (70kg), Grigor Grigoryan (74kg), Vahe Tamrazyan (86kg), Georgi Ketoev (97kg) and Levan Berianidze (125kg).