Ազատ ոճի ըմբիշները պատրաստվում են Եվրոպայի առաջնությանը
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականն ապրիլի 18-ից Աբովյանում սկսելու է Եվրոպայի առաջնությանը նախապատրաստվող վերջին հավաքը:
Մինչ այդ թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը ըմբիշների հետ մարզումներ է անցկացնում Երեւանում:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Մկրտչյանն ասել է, որ մինչ այժմ ունեցած մարզումները լավ են անցել:
«Ժամանակը քիչ էր, սակայն մենք փորձեցինք անընդհատ աշխատելու շնորհիվ տղաներին լավ վիճակի բերել: Ես փորձում եմ ամեն ինչ անել, որպեսզի հաջող ելույթ ունենաք Եվրոպայի առաջնությունում: Վերջին հավաքի ժամանակ կաշխատենք հնարքների վրա, կկատարենք անհրաժեշտ շտկումները»,- ասել է Մկրտչյանը:
Մայիսի 2-7-ը կայանալիք ԵԱ-ում հանդես են գալու Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Նարեկ Սիրունյանը (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Վահե Թամրազյանը (86 կգ), Գեորգի Կետոեւն (97 կգ) ու Լեւան Բերիանիձեն (125 կգ):

Борцы вольного стиля готовятся к ЧЕ
Сборная Армении по борьбе вольного стиля с 18 апреля в Абовяне стартует последний сбор в рамках подготовки к первенству Европы. А до этого главный тренер команды Армен Мкртчян проводит тренировки в Ереване.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport, Мкртчян сказал, что все предыдущие тренировки пошли хорошо.
«Времени было мало, но мы попытались привести парней в форму благодаря непрерывной подготовке. Я стараюсь сделать все, чтобы успешно выступить на чемпионате Европы. Во время последних сборов будем работать над приемами, сделаем нужные исправления», - сказал Мкртчян.
На ЧЕ, который будет проходить 2-7 апреля, выступят Гарик Барсегян (57 кг), Володя Франгулян (61 кг), Нарек Сирунян (65 кг), Вальтер Маркарян (70 кг), Григор Григорян (74 кг), Ваге Тамразян (86 кг), Георгий Кетоев (97 кг) и Леван Берианидзе (125 кг).