Ալավերդյանն առաջարկում է դոպինգի օգտագործումը պատժել օրենքով
Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ ու ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը պատրաստվում է առաջարկությամբ հանդես գալ:
Հայաստանի ծանարամարտի հավաքականների 1 տարվա որակազարկման պատճառով նա որոշել է արգելված նյութերի կիրառումն օրենքով պատժելի դարձնել:
«Բոլոր խախտումներ կատարողները՝ մարզիկը, նրա մարզիչն ու մարզադպրոցի տնօրենը, պետք է պատասխանատվություն կրեն: Ես կառաջարկեմ մինչեւ 2 տարի ազատազրկում: Շատ երկրներում են նման պատժամիջոցներ գործում: Ցավալի է, որ համապատասխան օրենք ավելի վաղ չենք ընդունել, բայց հիմա էլ ուշ չէ»,- ընդգծել է Ալավերդյանը:

Алавердян предлагает ввести уголовное наказание за употребление допинга
Главный тренер мужской сборной Армении по тяжелой атлетике и генеральный секретарь федерации Пашик Алавердян намерен выступить с предложением.
Ввиду дисквалификации сборных Армении по тяжелой атлетике сроком на 1 год он решил ввести уголовное наказание за употребление запрещенных препаратов.
«Все, кто причастен к нарушениям – спортсмен, его тренер и директор спортшколы, должны понести уголовную ответственность. Я предложу наказание в виде лишения свободы сроком на 2 года. Во многих странах действуют такие санкции. Жаль, что ранее соответствующий закон не был нами принят, но сейчас тоже не поздно»,- подчеркнул Алавердян.