Ծանրամարտի թիմերը մրցաշրջանին կպատրաստվեն հունվարի 15-ից
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց ու կանանց հավաքականները տարվա առաջին հավաքները կսկսեն հունվարի 15-ից:
Ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը նշել է, որ կանանց թիմը կմարզվի Երեւանում, իսկ տղամարդկանցը՝ Ծաղկաձորում:
«Փետրվարի 20-26-ը կկայանա Հայաստանի առաջնությունը: Բոլոր ուժեղ ու տիտղոսակիր ծանրորդները մասնակցելու են առաջնությանը: Սրանից հետո էլ կորոշվի հավաքականի կազմն ու կշարունակենք մարզումները»,-ասել է Ալավերդյանը:
Հունվարին պարզ կլինի Հայաստանի հավաքականի որակազրկման ժամկետը: Չի բացառվում, որ հայ ծանրորդներն իրավունք կունենան մասնակցել Եվրոպայի առաջնությանը: Եթե այդ որոշումը հաստատվի, ապա երիտասարդ ու պատանի մարզիկները կկարողանան ելույթներ ունենալ ինչպես ԵԱ-ում, այնպես էլ ԱԱ-ում:
«Պատանիների ԵԱ-ում մեր թիմը կպայքի 2018-ի Օլիմպիական խաղերի ուղեգրի համար: Տղաներն այս պահին մեկ ուղեգիր ունեն, իսկ աղջիկները դեռ ոչ»,-նշել է նա:

Weightlifting teams to prepare for new season from January 15
Armenia national men’s and women’s weightlifting teams will start first training camps from January 15 this year.
Secretary General of Armenian Weightlifting Federation Pashik Alaverdyan noted that the women’s team will train in Yerevan and the men’s in Tsaghkadzor.
“Armenian Weightlifting Championship will take place on February 20-26. All the strongest sportsmen with medals will be involved. Then we will decide the composition of the national team and continue training,” Alaverdyan said.
The Armenia national team’s disqualification period will be revealed in January. Armenian weightlifters’ participation in the European Championship is not yet excluded. If that decision is confirmed then cadet and junior sportsmen will be able to perform both in the European and World Championships.
“Within the European Championship our juniors will try to qualify for the 2018 Olympic Games. One of the young men has already qualified, but none from the women,” he noted.