Ալավերդյան. Մեծ աշխատանք էինք կատարել ԵԱ-ում նման արդյունքի համար
Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում իր սաների կատարած աշխատանքը լավ է գնահատում: Միասին Մ-20 ու 23 տարեկանների մրցաշարում նրա սաները 20 մեդալ են նվաճել:
«Անդրանիկ Կարապետյանը վնասվածքից հետո առաջին ոսկե մեդալը նվաճեց ու Մ-23 տ. առաջնությունում լավագույն մարզիկը ճանաչվեց: Երկամարտում նա 360 կգ հավաքեց, ավելի քիչ քան այս տարվա Ունիվերսիադայում, այն ժամանակ 364-ով արծաթ էր նվաճել: Կրկին հաջող հանդես եկավ ու ռեկորդ սահմանեց Սիմոն Մարտիրոսյանը, նա էլ իր տարիքայինների պայքարում է լավագույնը դարձել: Շատ լավ ելույթ ունեցավ Կարուշ Ղուկասյանը: Գոռ Մինասյանը նույնպես հաջողությամբ ավարտեց մրցաշարը»,- Mediamax Sport-ին խոստովանել է Ալավերդյանը:
Նա նշել է, որ հսկայական աշխատանք են կատարել այս արդյունքին հասնելու համար, ու մարզիկներն իրեն հուսախաբ չեն արել:

Алавердян: Проделали огромную работу, чтобы достичь такого результата на ЧЕ
Главный тренер сборной Армении по тяжелой атлетике Пашик Алавердян высоко оценивает работу своих воспитанников на молодежном чемпионате Европы. Его воспитанники до 20 и до 23 лет завоевали в общей сложности 20 медалей.
«Андраник Карапетян завоевал первую золотую медаль после травмы и был признан лучшим спортсменом в возрастной категории до 23 лет. В двоеборье он набрал 360 кг, меньше, чем в этом году на Универсиаде. Тогда он завоевал серебро с 364 килограммами. Вновь успешно выступил и установил рекорд Симон Мартиросян. Он стал лучшим в своей возрастной категории. Прекрасно проявил себя Каруш Гукасян. Гор Минасян также успешно завершил турнир»,- признался Mediamax Sport Алавердян.
Он отметил, что для достижения такого результата была проделана громадная работа, и спортсмены не разочаровали его.