Մ-23 տ. ԵԱ-ին կմասնակցի 5 հայ ծանրորդ
Հայաստանի ծանրամարտի մինչեւ 23 տարեկանների հավաքականը հոկտեմբերի 15-22-ը Ալբանիայում մասնակցելու է Եվրոպայի առաջնությանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանն ասել է, որ Հայաստանի ընտրանու որակազրկման ժամկետների հետ կապված դեռ հստակություն չկա:
«Մի բան հաստատ է, որ հանդես ենք գալու Մ-23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում: Բոլոր հարցերը լուծված են՝ տոմսերի, վիզաների»,- նշել է Ալավերդյանը:
Հավաքականի մարզիչ Վիգեն Խաչատրյանն էլ ավելացրել է, որ մարզվում են Երեւանում: Թիմը մրցավայր կմեկնի երկու խմբով՝ հոկտեմբերի 15-ին ու 17-ին:
ԵԱ-ում ելույթ կունենան Ժորժ Եղիկյանը (77 կգ), Անդրանիկ Կարապետյանը (85 կգ), Կարուշ Ղուկասյանը (94 կգ), Մկրտիչ Մկրտչյանը (105 կգ) եւ Գոռ Մինասյանը (+105 կգ):

В ЧЕ до 23 лет примут участие 5 армянских штангистов
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Пашик Алавердян отметил, что пока еще нет ясности относительно сроков дисквалификации сборной Армении.
«Ясно одно: мы выступим на чемпионате Европы до 23 лет. Все вопросы, связанные с билетами и визами, уже решены»,- отметил Алавердян.
Тренер сборной Виген Хачатрян добавил, что тренировки проходят в Ереване. Команда отправится на чемпионат двумя группами – 15 и 17 октября.
На чемпионате Европы выступят Жорж Егикян (77 кг), Андраник Карапетян (85 кг), Каруш Гукасян (94 кг), Мкртыч Мкртчян (105 кг) и Гор Минасян (+ 105 кг).