Ստեփանյանը պատրաստվում է Անադիայի վարկանշային մրցաշարին
Հեծանվասպորտի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում արծաթե մեդալ նվաճած Էդգար Ստեփանյանը պատրաստվում է Անադիա քաղաքում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանյանի մարզիչ Արմեն Գյոզալյանն ասել է, որ մրցաշարը լինելու է դեկտեմբերի 15-17-ը, եւ խաղարկվելու են Աշխարհի առաջնության վարկանշային միավորներ:
«Այս պահին Էդգարը 25-րդն, այս մրցաշարում լավ հանդես գալու ու միավորներ վաստակելու դեպքում ավելի հանգիստ կլինենք: Եթե միավորների շեմը կարողանանք 1100-ի հասցնել, ապա հանգիստ շունչ կքաշենք: Նշեմ, որ Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելուն այսքան մոտ երբեք չենք եղել»,-նշել է Գյոզալյանը:
Ստեփանյանն էլ ավելացրել է, որ լավ մարզումներ է անցկացնում, որպեսզի այս անգամ եւս կարողանա իր առջեւ դրված նպատակներն իրականացնել. «Գավաթում նվաճած մեդալն ինձ շատ է ոգեւորել: Անընդհատ աշխատում եմ, որպեսզի միավորներս ավելացնեմ, քանի որ ԱԱ-ում հանդես գալու մեծ ցանկություն ունեմ»:

Stepanyan is getting ready for track tournament in Anadia
Silver medal winner of the World Cup, cyclist Edgar Stepanyan is preparing for the Troféu Internacional de Anadia.
Stepanyan’s coach Armen Gyozalyan told Mediamax Sport that the tournament will take place in Portugal on December 15-17 and offer qualification points for the World championship.
“Edgar ranks at 25 now. If he performs well and earns points in Anadia, if we can reach 1100 points, we’ll be able to breathe freely. I have to note, we’ve never been this close to qualifying for the World championship,” said Gyozalyan.
Stepanyan remarked his training is going well and he works hard to succeed again. “The silver medal I won in the World Cup is very motivational. I keep working to gain points, as I have a huge desire to compete in the World championship,” stated the athlete.