Ստեփանյանը պատրաստվում է Անադիայի վարկանշային մրցաշարին
Հեծանվասպորտի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում արծաթե մեդալ նվաճած Էդգար Ստեփանյանը պատրաստվում է Անադիա քաղաքում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանյանի մարզիչ Արմեն Գյոզալյանն ասել է, որ մրցաշարը լինելու է դեկտեմբերի 15-17-ը, եւ խաղարկվելու են Աշխարհի առաջնության վարկանշային միավորներ:
«Այս պահին Էդգարը 25-րդն, այս մրցաշարում լավ հանդես գալու ու միավորներ վաստակելու դեպքում ավելի հանգիստ կլինենք: Եթե միավորների շեմը կարողանանք 1100-ի հասցնել, ապա հանգիստ շունչ կքաշենք: Նշեմ, որ Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելուն այսքան մոտ երբեք չենք եղել»,-նշել է Գյոզալյանը:
Ստեփանյանն էլ ավելացրել է, որ լավ մարզումներ է անցկացնում, որպեսզի այս անգամ եւս կարողանա իր առջեւ դրված նպատակներն իրականացնել. «Գավաթում նվաճած մեդալն ինձ շատ է ոգեւորել: Անընդհատ աշխատում եմ, որպեսզի միավորներս ավելացնեմ, քանի որ ԱԱ-ում հանդես գալու մեծ ցանկություն ունեմ»:

Степанян готовится к рейтинговому турниру Анадии
Завоевавший серебро на розыгрыше Кубка мира по велоспорту Эдгар Степанян готовится к международному турниру, который состоится в городе Анадия.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport тренер Армен Гезалян отметил, что турнир пройдет 15-17 декабря, и будут разыграны рейтинговые очки чемпионата мира.
«На данный момент Эдгар занимает 25 место, в случае успешного выступления и набора очков мы будем спокойны. Если сможем довести предел очков до 1100, то спокойно выдохнем. Отмечу, что мы никогда не были так близки к участию  чемпионате мира»,- отметил Гезалян.
Степанян в свою очередь добавил, что проводит хорошие тренировки, чтобы в этот раз суметь достичь поставленных перед собой целей: «Завоеванная на Кубке медаль меня воодушевила. Постоянно работаю над тем, чтобы увеличить свои очки, поскольку есть огромное желание выступить на чемпионате мира».