Բավցեւիչ. Հաղթանակի դեպքում կերաշխավորենք մեր տեղը հաջորդ փուլում
Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչն ուրախ է, որ Շվեդիայի դեմ կայանալիք այսօրվա խաղին մոտենում են առանց վնասվածքների:
«Սա առաջին դեպքն է, երբ կորուստներ չունենք։ Երեւանում կայացած առաջին երկու խաղերին վնասվածք ուներ Ալբերտ Թադեւոսյանը, ապա Բոսնիայի խաղը վնասվածքի պատճառով բաց թողեց Ալան Հեսը։ Նախորդ տուրում էլ Չրաբաշը ոչ լրիվ ուժով խաղաց: Հույս ունեմ, որ այսօր բոլորն էլ իրենց կարողությունները ցույց կտան»,- Բավցեւիչի խոսքերը մեջբերում է բասկետբոլի ֆեդերացիան։
Նա նշել է, որ Շվեդիայի հավաքականը մեծ հարգանքի արժանի մրցակից է, որն իր համար ամենաուժեղ թիմն է A խմբում։ Սակայն իրենք կփորձեն օգտվել մրցակցի թույլ կողմերից ու հաջողության հասնել:
«Հաղթանակի դեպքում մենք կերաշխավորենք մեր տեղը հաջորդ փուլում։ Դեռ ավելին, հաղթանակը թույլ կտա 1-ին հորիզոնականում հայտնվելու շատ մեծ շանսեր ստանալ մեր ենթախմբում»,- հավելել է մարզիչը։
A խմբում Հայաստան ընտրանին 7 միավորով գլխավորում է աղյուսակը, Շվեդիան 6 միավորով երկրորդն է: Նրանց միջեւ այսօրվա դիմակայությունը մեկնարկելու է Երեւանի ժամանակով ժամը 21:00-ին:

Bavcevic: Winning this game will take us to the next round
Head coach of Armenia basketball team Niksa Bavcevic is happy they have no injuries ahead of today’s game with Sweden.
“This is the first time we don’t lose players like that. Albert Tadevosyan was injured and couldn’t play in the first two games in Yerevan and A.J. Hess missed the game with Bosnia because of injury. Chrabascz didn’t play the last game to his full ability for the same reason. I hope every member of the team will show his worth today,” the Armenian Basketball Federation quotes Bavcevic.
The coach noted that Sweden deserves huge respect as their opponent, qualifying them as the strongest team in Group A. However, Armenian players will try to use Swedes’ weak points.
“Winning this game will take us to the next stage. Moreover, it will give us a good chance to get the first place in our group,” Bavcevic said.
Armenia team is currently on top of Group A with 7 points. Sweden follows with 6. The game between the two teams will kick off at 9 p.m. today (Armenia standard time).