Մխիթարյան. «Արսենալը» պետք է Չեմպիոնների Լիգայում խաղա
Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է իր աշխատասիրության, «Արսենալին» Չեմպիոնների Լիգա վերադարձնելու ու մարզիչների մասին:
«Ամեն օր, ամեն ժամ ու րոպե անում են հնարավորը, որ ավելի ուժեղ դառնամ: Ես միշտ երազանքներ եւ ամբիցիաներն եմ ունեցել ու ցանկացել հետեւել դրանց: Միշտ ցանկացաել եմ իրագործել դրանք, քանի որ կարեւոր են եղել իմ ու ընտանիքիս համար: Շատ եմ աշխատել, նույնիկս հանգստյան օրեր չեմ ունեցել: Անգամ եթե որեւէ բանում ուժեղ եմ, ավելի շատ եմ փորձել լավացնել այդ որակները»,-«Արսենալի» պաշտոնական կայքին ասել է հայ կիսապաշտպանը:
Մխիթարյանը նշել է, որ հաճելի է լինել մեծ պատմություն ունեցող «Արսենալի» մի մասը. «Ուրախ եմ, որ աշխատել եմ Արսեն Վենգերի պես մարզչի հետ, հիմա էլ Ունայ Էմերին է մեր մարզիչը: Գնահատում եմ մարդկանց, որոնք ցանկանում են ու օգնում, որ ակումբը ավելիին հասնի, քանի որ «Արսենալը» պետք է Չեմպիոնների Լիգայում խաղա ու Անգլիայում գավաթների համար պայքարի: Մենք փորձում ենք վերադարձնել ակումբի մակարդակը»,- ավելացրել է Մխիթարյանը:
Երեկ ֆուտբոլիստը թիմակիցների հետ առաջին մարզումն է անցկացրել Ազգերի Լիգայում Հայաստանի հավաքականի կազմում 2 հանդիպման մասնակցելուց հետո:

Henrikh Mkhitaryan has talked about hard work, getting Arsenal back to Champions League and managers.
“I’m doing my best every day, every hour and every minute to become even stronger. I always had my dreams, I always had my ambitions and I always wanted to chase them. I wanted to fulfill them because it was very important to me and my family. I was working hard, I wasn’t taking a day off. Even if I was good at one thing, I was always trying to improve it even more,” the Armenian midfielder told Arsenal Player.
According to Mkhitaryan, he’s happy to be a part of the history at this club. “I’m very happy that I could have Arsene Wenger as a manager and I’m very happy to have Unai Emery as well as manager. I appreciate people that want to try and help Arsenal achieve more because I know Arsenal is a team that has to be playing in the Champions League and is a team that has to fight for trophies in England. What we’re trying to do is to bring the Arsenal level back,” said the player.
Mkhitaryan joined the training session with Arsenal teammates yesterday for the first time after playing two Nations League matches for Armenia.