Մովսիսյանը թիմակիցների հետ դիտել է «Խոստումը» ֆիլմը
Յուրա Մովսիսյանի նախաձեռնությամբ կայացել է «Խոտումը» ֆիլմի փակ ցուցադրությունը, որին ներկա են եղել իր թիմի՝ «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» ֆուտբոլիստներն ու մարզիչները:
Մովսիսյանը խոստովանել է, որ հայերը հաղթող ազգ են ու 102 տարի առաջ տեղի ունեցած Ցեղասպանությունից հետո կարողացել են վերապրել:
«Խոստումը» ֆիլմը պատմում է այն իրականության մասին, որը տեղի է ունեցել շուրջ մեկ դար առաջ: Այստեղ հանդես են գալիս հայտնի ու շատ լավ դերասաններ: Հայերը միշտ պայքարել են Ցեղասպանության միջազգային ճանաչման համար, եւ այս ֆիլմի ստեղծումը կարեւոր քայլ է: Ես կարողացել եմ հաջողության հասել այս մեծ երկրում ու միշտ ձգտել եմ լինել պրոֆեսիոնալ: Սա հենց այն ոգին է, որը կա ամեն հայի մեջ»,- ասել է ֆուտբոլիստը:
Նա ավելացրել է, որ աշխարհի ցանկացած վայրում, երբ հանդիպում են հայերը, միանգամից մտերմանում են, ստեղծվում է ջերմ մթնոլորտ:

Yura Movsisyan watches The Promise with teammates
Yura Movsisyan organized a closed screening of The Promise, which was attended by players and coaches of his team – Real Salt Lake.
Movsisyan stated that Armenians are a fighting nation and managed to survive the Genocide that took place 102 years ago.
“It’s finally a big movie about the reality of the genocide that happened 102 years ago.  To have a picture with so many great actors and an Oscar-winning director film the movie … it can’t get bigger than this worldwide. We’re still fighting for it [recognition of the Genocide]. I became a pro in a country of 300 million people. That’s the fighting spirit that we have,” the player said.
He added that any Armenian, who meets a fellow Armenian, no matter where in the world, has a very warm reaction.