Արոնյանի նոր մարտահրավերը հավակնորդների մրցաշարում խաղալն է
Լեւոն Արոնյանը պարզապես փայլեց Սենթ-Լուիսում ու մի քանի օրերի ընթացքում հաղթեց արագ ու կայծակնային մրցաշարերում:
Բացի դրամական խոշոր պարգեւատրումից, նա նաեւ զգալիորեն ավելացրել է վարկանշային միավորները, այս պահին 4-րդ տեղում է ընթանում:
Հայ գրոսմայստերը հիմա լրջորեն է տրամադրված Աշխարհի Գավաթին, որը կայանալու է Թբիլիսիում սեպտեմբերի 2-28-ը:
«Եթե որեւէ մեկը կարծում էր, որ ես ուժեղ չեմ արագ շախմատում, սխալվում էր: Թբիլիսիի մրցաշարում իմ մրցակիցները մի լավ կմտածեն, նախքան հիմնական ժամանակում ոչ-ոքի անեն ու հույսը թայ-բրեյքի վրա դնեն»,- ասել է նա:
Արոնյանի խոսքով Աշխարհի գավաթը Հավակնորդների մրցաշարում խաղալու իր վերջին շանսն է ու ամեն ինչ կանի այնտեղ հայտնվելու համար. «Դա մեծ մարտահրավեր է, իսկ ես մարտահրավերներ սիրում եմ»:

Aronian’s new challenge is playing in Candidates Tournament
In addition to significant monetary prizes, he also improved his ranking and is currently in the 4th place.
The Armenian grandmaster seriously prepares for Chess World Cup, which will take place on September 2-28, Tbilisi.
“People were wrong thinking that I was weak in rapid chess. My competitors will think twice before drawing with me in Tbilisi tournament and relying only on tie-break,” he said.
According to Aronian, Chess World Cup is his last chance to play in Candidates Tournament, so he will do everything to be there. “I like challenges, and this one is great.”