Նարեկ Աբգարյանի հաջորդ մենամարտը լինելու է գոտու համար
Բռնցքամարտիկ Նարեկ Աբգարյանը հերթական հաղթանակն է տարել պրոֆեսիոնալ ռինգում՝ այս անգամ առավելության հասնելով Պաբլո Նարվաեսի (Նիկարագուա) նկատմամբ:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Աբգարյանն ասել է, որ ծրագրված էր մենամարտ անցկացնել գոտու համար, սակայն մրցակիցը վնասվածք է ստացել ու բժիշկների որոշմամբ չի կարողացել ռինգ դուրս գալ: Դրանից հետո էլ փոխվել է իր մրցակիցը:
«Մարտի ժամանակ հանգիստ էի, քանի որ վստահ էի ուժերիս ու միակ նպատակս հաղթանակ տանելն էր: Այն, ինչ մարզումների ժամանակ ծրագրել էինք, կարողացա կատարել ռինգում: Այս հանդիպումը կարեւոր էր այնքանով, որ հաղթելու դեպքում կկարողանայի պայքարել գոտու համար»,-ասել է բռնցքամարտիկը:
Աբգարյանի հաջորդը մենամարտը կայանալու է հունիսի 23-ին Մադրիդում: Նա պայքարելու է WBC International silver գոտու համար, իսկ մրցակիցը լինելու է Խեսուս Գալիսիան (Մեքսիկա):

В следующем поединке Нарек Абгарян будет бороться за пояс
Боксер Нарек Абгарян одержал очередную победу на профессиональном ринге, на этот раз достигнув преимущества над Пабло Нарваесом (Никарагуа).
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport Абгарян заявил, что планировалось провести поединок за пояс, однако соперник получил травму и по решению врачей не смог выйти на ринг. После этого его соперник поменялся.
«В ходе поединка я был спокоен, поскольку был уверен в своих силах, и победа была моей единственной целью. Все, что мы планировали на тренировке, я сумел выполнить на ринге. Эта встреча была важна, поскольку в случае победы я бы смог бороться за пояс»,- отметил боксер.
Следующий поединок Абгаряна состоится 23 июня в Мадриде. Он будет бороться за пояс WBC International silver, а его соперником будет Хесус Галисиа (Мексика).