Բռնցքամարտիկները Երեւանում պատրաստվում են ԱԱ-ին
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն օգոստոսի 25-ից սեպտեմբերի 2-ը Համբուրգում մասնակցելու է Աշխարհի առաջնությանը:
Հունիսին կայացած Եվրոպայի առաջնությունում ԱԱ-ի ուղեգիր էին նվաճել Կարեն Տոնականյանը (60 կգ) եւ ԵԱ-ի ոսկե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ):
«Հիմա մենք հավաք ենք անցկացնում Օլիմպավանում, որը կտեւի մինչեւ օգոստոսի 20-ը: Տղաները դեռ այդքան էլ լավ վիճակում չեն, սակայն դրա համար անհանգստանալ պետք չէ: Մինչեւ առաջնությունը մենք կկարողանանք շտկել ամեն ինչ»,- Mediamax Sport-ի թղթակից հետ զրույցում ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը:

Armenian boxers prepare in Yerevan for World Championship
Armenian national boxing team will participate in World Boxing Championship to take place on August 25-September 2, Hamburg.
Karen Tonakanyan (60kg) and gold medalist of European Championship Hovhannes Bachkov (64 kg) were qualified for the upcoming World Championship during the European Championship in June.
“Currently we are holding a training camp in Olimpavan, which will last until August 20. The boxers are not in the best shape, but there is no reason for worrying. We will be able to change the situation before the start of the competition,” Head coach of the Armenian team Davit Torosyan told Mediamax Sport.