Աբրահամը վստահ է իր հաղթանակին, մրցակիցն էլ նրան միօրինակ է համարում
Սուպեր միջին քաշային կարգի IBO վարկածով չեմպիոնական գոտու համարԱրթուր Աբրահամը հուլիսին 15-ին Լոնդնում մենամարտելու է Քրիս Յուբենկ կրտսերի հետ:
27-ամյա Յուբենկը, որը բրիտանացի լեգենդար Քրիս Յուրբենկի որդին է, իր գոտու առաջին պաշտպանությունն է անցկացնելու: Գոտին նա փետրվարին տեխնիկական նոկաուտով խլել է Ռենոլդ Քուինլանից:
«Ուրախ եմ, որ Անգլիայում մենամարտելու հնարավորություն եմ ստացել: Բրիտանացի երկրպագուներն ամենալավն են աշխարհում, եւ ես անհամբերությամբ եմ սպասում, որ հուլիսի 15-ին մեծ շոու ցույց տամ»,- ասել է Աբրահամը:
Նա նշել է, որ ծանր մարզումներ է անցկացրել մարզիչ Ուլի Վեգների հետ ու վստահեցրել է, որ լավագույն մարզավիճակում է եւ պատրաստ մեծ հաղթանակ գրանցելու. «Գիտեմ, որ Քրիսն իր հայրիկի պես լավ բռնցքամարտիկ է: Դժվար մենամարտ եմ ակնկալում, բայց վստահ եմ, որ հաղթելու եմ»:
Յուբենկն էլ նշել է, որ Աբրահամն իր կարիերայում ինչ կարողացել արել է, բայց հիմա իր գործելու ժամանակն է:
«Իմ ողջ կյանքում պատրաստվել եմ լավագույնների հետ մենամարտելու համար ու հիմա հնարավորություն ունեմ նրանցից մեկին հանդիպելու: Աբրահամն ուժեղ բռնցքամարտիկ է, բայց միօրինակ է ու չի կարող ինձ հաղթել: Նրա մենամարտերում շատ բացեր եմ նկատել, որոնք էլ կօգտագործեմ»,- ասել է բրիտանացին:

Абрахам уверен в победе, а соперник считает его однообразным
15 июля в Лондоне Артур Абрахам проведет бой с Крисом Юбенком-младшим за чемпионский пояс супер средней весовой категории по версии IBO.
27-летний Юбенк, который является сыном легендарного британского боксера Криса Юбенка, проведет первую защиту своего пояса. Он в феврале техническим нокаутом отобрал пояс у Ренольда Куинлана.
«Рад, что получил возможность провести бой в Англии. Британские болельщики – самые лучшие в мире, и я с нетерпением жду 15 июля, чтобы продемонстрировать большое шоу»,-сказал Абрахам.
Он отметил, что провел тяжелые тренировки с тренером Ули Вегнером и заверил, что находится в лучшей форме и собирается одержать крупную победу. «Знаю, что Крис – такой же хороший боксер, как и его отец. Ожидаю трудный бой, но уверен, что выиграю».
Юнбенк же подчеркнул, что Абрахам сделал в карьере все, что смог, и сейчас настало его время.
«Всю жизнь готовился к боям с лучшими и сейчас имею возможность сразиться с одним из них. Абрахам – сильный боксер, но однообразный и не сможет меня победить. В его боях замечал много упущений, которыми воспользуюсь»,- отметил британец.