Հարությունյան. Գորգից չեմ իջնելու, նպատակս Տոկիո-2020-ի հետ է կապված
Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանը խոստովանել է, որ MMA-ի համար մեծ զոհողություններ կպահանջվեն, որոնց նա պատրաստ է:
Երեկ է Mediamax Sport-ին հայտնի էր դարձել, որ մարզիկն ըմբշամարտը համատեղելու է խառը մենամարտերի հետ:
«Հիմա դեռ մեղրամիսս եմ անցկացնում, փորձում եմ ընտանիքիս հետ շատ ժամանակ անցկացնել: Շատ շուտով սկսելու եմ մարզվել, որպեսզի ամբողջությամբ կարողանամ ընկղմվել MMA-ի կարգ ու կանոնի մեջ: Այս շաբաթ հայտնի կդառնա վերջին վիրահատության օրը, որից հետո էլ մի քանի ամսից կմարզվեմ»,- Armenia MMA-ին ասել է Հարությունյանը:
Ըմբիշը նշել է, թե կարեւոր չէ, որ քաշային կարգում ու ինչ կազմակերպության հովանու ներքո կսկսի հանդես գալ, նրա գործակալները դեռ բանակցություններ են վարում: Նա համոզված է, որ կկարողանա կայանալ ու հարմարվել մրցակիցներին:
MMA-ի նրբություններին Հարությունյանին սովորեցնում է խառը մենամարտերում հանդես եկող Էդուարդ Վարդանյանը: Նրանք միասին մի քանի մարզում են անցկացրել, որոնք ըմբիշը շատ է հավանել: Հիմա դադարեցրել են աշխատանքները, քանի որ Հարությունյանը վերջերս է վիրահատության ենթարկվել:
«Հայ երկրպագուներին ու սպորտի սիրահարներին խորին շնորհակալությունս եմ հայտնում, որ աջակցում են ինձ ու հետաքրքրված են: Դիտարժան ու արդար դիմակայություններ եմ մաղթում, առողջություն, ուժ ու էմոցիաներ: Ըմբշամարտի գորգից ես չեմ իջնի, վերադառնալու եմ, քանի որ շատ բան ունեմ անելու: Դեռ Ռիոյի խաղերից հետո բոլոր նպատակներս Տոկիո 2020-ի հետ են կապված»,- եզրափակել է նա:

Арутюнян: Я не схожу с борцовского ковра, моя цель связана с Токио-2020
Серебряный призер Олимпийских игр Мигран Арутюнян признался, что ради ММА пойти на многие жертвы, к которым он готов.
Вчера Mediamax Sport выяснил, что спортсмен будет совмещать борьбу со смешанными поединками.
«Сейчас я пока еще провожу медовый месяц и стараюсь проводить больше времени с семьей. Ведь очень скоро я начну тренироваться, и мне нужно будет полностью погрузиться в мир MMA. На этой неделе будет назначена дата последней операции на руку, после этого через пару месяцев я приступлю к тренировкам»,- рассказал Armenia MMA Арутюнян.
Борец отметил, что неважно,  в какой весовой категории и при поддержке какой организации он начнет выступать, его агенты пока что ведут переговоры. Он уверен, что сможет и адаптироваться под соперника.
Выступающий на смешанных поединках Эдуард Варданян  учит Арутюняна некоторым тонкостям MMA. Они вместе провели несколько совместных тренировок, которые очень понравились борцу. На данный момент они приостановили занятия, так Арутюнян недавно был прооперирован.
«Я хотел бы выразить глубокую благодарность всем армянским поклонникам и любителям спорта за поддержку и интерес. Желаю зрелищных и справедливых противостояний, здоровья, сил и эмоций. С борцовского ковра я не схожу, я обязательно вернусь. Мои все часы настроены на Токио 2020 еще с Олимпийских Игр в Рио»,- завершил он.