Գագիկ Ծառուկյանն, իսկապես, 2 ֆուտբոլային ակումբ կհիմնի
Mediamax Sport-ը պարզել է, թե որքանով են իրականությանը համապատասխանում հայկական ԶԼՄ-ի այն լուրերը, որ ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը պատրաստվում է 2 նոր ֆուտբոլային ակումբ հիմնել:
Ըստ տեղեկությունների՝ ակումբները կոչվելու են Երեւանի «Լոկոմոտիվ» ու Աբովյանի «Կոտայք»:
Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունում մեր հավաստի աղբյուրները հաստատել են 2 ակումբների ստեղծման լուրերը:
Ակումբները ձեւավորման փուլում են, սակայն չեն ունենալու մամուլում շրջանառվող անունները: Հիմա դրանց ղեկավարները բանակցում են միջազգային հեղինակավոր ակումբների ու գործակալությունների հետ: Նախատեսվում է եւս 2 հանդիպում անցկացնել, որոնցից հետո միայն ակումբների հետ կապված հստակություն կլինի:

Гагик Царукян, действительно, создаст 2 футбольных клуба
Mediamax Sport выяснил, соответствуют ли правде муссируемые в армянских СМИ сведения о том, что президент НОКА Гагик Царукян собирается создать 2 футбольных клуба.
Согласно сведениям, клубы будут называться ереванский «Локомотив» и абовянский «Котайк».
Наши достоверные источники из министерства спорта и по делам молодежи подтвердили информацию о создании 2 клубов.
Клубы находятся на стадии формирования, однако не будут иметь распространенные в СМИ названия. На данный момент руководители клубов ведут переговоры с влиятельными международными клубами и агентствами. Планируется провести еще 2 встречи, после чего по поводу клубов будет внесена ясность.