«Էստերսունդի» նախագահը համոզված է, որ հաղթելու են «Արսենալին»
Շվեդական «Էստերսունդի» նախագահ Դանիել Կինդբերգը խոսել է «Արսենալի» հետ Եվրոպայի Լիգայի 1/16 եզրափակչում սպասվող դիմակայության ակնկալիքներից:
«Հաղթելու ենք «Արսենալին», լիովին համոզված եմ դրանում: Տեսնում եմ, թե նրանք ինչ մարզավիճակում են, իսկ մենք՝ ինչ: Մեր առաջադրանքը հենց առաջին տնային խաղում էլ կկատարենք, իսկ հետո բարձր տրամադրությամբ կմեկնենք «Էմիրեյթս»: Այնտեղ հիանալի խոտածածկ է, հենց դա էլ մեզ պետք է»,- վստահորեն շեշտել է նա:
Ակումբի նախագահի խոսքով, նույն բանն էլ «Գալաթասարայի» մասին է ասել, սակայն մարդիկ իրեն խելագար են համարել:
«Էստերսունդը հաղթահարելու է այս փուլի արգելքն ու անցնելու է 1/8 եզրափակիչ: Կարծում են հիմար եմ, երբ խոսում եմ Լիոնում կայանալիք եզրափակչի մասին»,- ասել է Կինդբերգը:

Президент «Эстерсунда» уверен в победе над «Арсеналом»
Президент шведского «Эстерсунда» Даниэль Киндберг поделился ожиданиями от предстоящего матча 1/16 финала Лиги Европы против «Арсенала».
«Мы обыграем «Арсенал». Абсолютно в этом уверен. Вижу, в какой форме находятся они и в какой – мы. Начнeм выполнять задачу в первом домашнем матче, а потом с радостью поедем на «Эмирейтс». Там прекрасный газон – то, что нам нужно»,- с уверенностью подчеркнул он.
По словам президента клуба, то же самое он говорил о матче  против «Галатасарая», однако люди сочли его за сумасшедшего.
«Эстерсунд» преодолеет этот этап и попадeт в 1/8 финала. Люди называют меня глупым, когда я говорю, что мы приедем на финал в Лион», - отметил Киндберг.