Մոուրինյո. Մխիթարյանը հնարավոր է հեռանա թիմից, բայց եւ կարող է մնալ
«Մանչեսթեր Յունայթեդն» Անգլիայի առաջնությունում այս գիշեր 3:0 հաշվով առավելության է հասել «Սթոք Սիթիի» նկատմամբ:
Հենրիխ Մխիթարյանը չի եղել հանդիպման հայտացուցակում: Նրա բացակայությունը թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն այսպես է բացատրել.
«Կստեմ, եթե ասեմ, որ դա տակտիկական որոշում է եղել: Ընտրել եմ այն խաղացողներին, որոնց մտքերը 100 % կապված են ակումբի հետ ու կենտրոնացած են ՄՅՈւ-ի վրա: Կարծում եմ, ֆուտբոլիստի համար հեշտ չէ խաղալ, երբ նրա մտքերը այլ ակումբի մասին են մտածում, ինչն ավելացնում է ճնշումը: Դա լավագույն որոշումն էր նրա ու մեզ համար»:
Մոուրինյոն խոստովանել է, որ Մխիթարյանը բարձրակարգ ֆուտբոլիստ է ու իրենց շատ բան կարող է տալ, եթե մնա թիմում: Նա եւս մեկ անգամ ընդգծել է, որ հայ կիսապաշտպանը մրցաշրջանը լավ է սկսել, ապա մի քիչ անկում գրանցել.
«Նախորդ մրցաշրջանում նա կաեւոեր խաղացող էր ու օգնել է մեզ Եվրոպայի Լիգայում, տեսնենք, թե ինչ տեղի կունենա՝ պայմանագիր կկնքի՞ ու կլքի՞ մեզ: Հնարավոր է, բայց հնարավոր է, որ նա նաեւ մնա: Մենք պետք է պաշտպանենք Մխիթարյանին ու թիմը, այդ պատճառով եկեք հետեւենք, թե ինչ կլինի: Տրանսֆերային պատուհանը բաց է, դեռ 31-ին է փակվելու, ցավոք, ոչ վաղը»,- ասել է Մոուրինյոն:

Моуринью: Мхитарян, вероятно, покинет команду, но может и остаться
В чемпионате Англии этой ночью «Манчестер Юнайтед» со счетом 3:0 достиг преимущества над «Сток Сити».
Генрих Мхитарян не был включен в заявку на матч. Отсутствие футболиста главный тренер команды Жозе Моуринью объяснил так:
«Солгу, если скажу, что это чисто тактическое решение. Я выбрал тех игроков, про которых мы знаем, что в этот момент их мысли на 100% сосредоточены на МЮ. Не думаю, что игроку легко играть, когда есть сомнения в будущем. Это добавляет давления, которое игроку не нужно. Поэтому, думаю, это лучшее решение для него и для нас».
Моуринью признался, что Мхитарян – первоклассный футболист и может быть полезным для команды, если останется в ее составе. Он еще раз подчеркнул, что армянский полузащитник успешно начал сезон, затем пошел на спад:
«В прошлом сезоне он был ключевым игроком и помог нам в Лиге Европы. Посмотрим, как все сложится. Покинет ли он команду? Это возможно. Но также возможно, что он останется. Я просто пытаюсь сделать лучшее для игрока и команды.  У меня есть команда из 22 игроков, и я хочу сохранить команду из 22 игроков. Мы должны защищать Мхитаряна и команду, поэтому давайте будем следить за развитием событий. Трансферное окно будет закрыто 31-го января – увы, не завтра»,- заявил Моуринью.