Մարկոս Պիզելի. Ցանկանում ենք կրկին ցուցադրել մեր լավագույն խաղը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելին երկար ժամանակ հանդես է եկել Ղազախստանում:
Մարտի 26-ին Երեւանում ԱԱ-2018-ի ընտրական մրցաշարի Հայաստան-Ղազախստան խաղից առաջ նա պատմել է այնտեղ ձեռք բերած փորձի մասին:
«Երբ նոր էի տեղափոխվել Ղազախստան, շատ զարմացած էի ֆուտբոլի մակարդակից, 4-5 իրապես ուժեղ թիմեր կային: «Աստանան» ապացուցեց, որ ակումբային ֆուտբոլի մակարդակը Ղազախստանում բավականին բարձր է՝ երկու տարի անընդմեջ նվաճելով Չեմպիոնների լիգայի ու Եվրոպա լիգայի խմբային մրցաշարերի ուղեգիր»,- ՀՖՖ կայքին ասել է նա:
Ղազախստանի ընտրանու կազմում մոտ 5 ֆուտբոլիստներ կան, որոնց հետ Պիզելին խաղացել է «Ակտոբեում»:
«Մենք շատ մոտիվացված ենք ու ցանկանում ենք կրկին ցուցադրել մեր լավագույն խաղը: Արթուր Պետրոսյանը նույնպես ուզում է վերադարձնել մեր հավաքականի լավագույն խաղը: Կարծում եմ՝ Ղազախստանն արդեն ապացուցել է, որ ուժեղ թիմ է՝ նախորդ խաղում ոչ-ոքի ավարտելով հանդիպումը Լեհաստանի հավաքականի հետ: Ինձ թվում է, որ փոքր մանրուքները կարող են որոշիչ դառնալ ղազախների հետ դիմակայությունում»,- ավելացրել է նա:

Marcos Pizzelli: We are motivated to play our best football again
Ahead of World Cup 2018 qualifying round match against Kazakhstan on March 26, Pizzelli told about the experience, which he brought to Armenia.
“I was really surprised with the level of football in Kazakhstan, when I moved there. The country had 4-5 really strong teams. I think that FC Astana proved, that the club football in Kazakhstan was rather high, playing in Champions League and Europe League group stage for two years in a row,” he said.
There are 5 players in Kazakhstan national football team, with whom Marcos played in FC Actobe.
“We are very much motivated to play our best football again. Our head coach Artur Petrosyan also wants to bring our best game back. I think that Kazakhstan has also proved that they have quality in previous game against Poland, where they surprised everyone playing a draw. So small details can be decisive in this game,” he added.