Լուսանկարը` Sebastian Heger
Արթուր Աբրահամը Լոնդոնում ակտիվորեն շարունակում է պատրաստվել հուլիսի 15-ին Քրիս Յուբենկ կրտսերի դեմ կայանալիք մենամարտին: 37-ամյա հայ բռնցքամարտիկն իր 27-ամյա մրցակցի հետ պայքարելու է IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնական գոտու համար:
Երեկ բռնցքամարտիկները բաց մարզում են անցկացրել ու հայացքների հանդիպում ունեցել: Երկուսն էլ վճռական են տրամադրված ու չեն կասկաում, որ հաղթելու են:
Metro.co.uk-ին տված հարցազրույցում Յուբենկը նշել է, որ հանդիպմանը պատրաստվում է ինչպես խելագար: Բրիտանացու համար չափազանց դժվար է  եղել սպարինգ-մրցակից գտնել, որը կօգներ դիմակայել Աբրահամին:
«Հենց հիմա Բրայթոնում եմ, ոչ ոք չէր ցանկանում ինձ հետ սպարինգ անցկացնել:  Մտածում եմ, երեւի այս մենամարտից հետո ԱՄՆ-ում հավաքներ կանեմ, որտեղ մրցակից գտնելն ավելի հեշտ կլինի»,- ասել է նա:
Այս պահին նա կենտրոնացած է միայն Աբրահամի հետ մենամարտի վրա ու ցանկանում է  հաղթել նրա պես հայտնի բռնցքամարտիկին:
Աբրահամն ինչպես միշտ, սակավախոս է եղել, բայց ընդգծել է, որ միակ տեսարանը, որին շաբաթ օրը Յուբենկն ականատեսն է դառնալու՝ մրցավարի կողմից իր բարձրացրած ձեռք է լինելու:

Фото: Sebastian Heger
Артур Абрахам в Лондоне продолжает активно готовиться к предстоящему 15 июля поединку против Криса Юбенка-младшего. 37-летний армянский боксер со своим 27-летним соперником будет бороться за пояс чемпиона мира по версии IBO.
Вчера боксеры провели открытую тренировку и обменялись взглядами. Оба настроены решительно и не сомневаются, что выиграют.
В интервью, данном Metro.co.uk  Юбенк отметил, что готовится к встрече как сумасшедший. Для британца было крайне сложно найти спарринг-соперника, который помог бы противостоять Абрахаму.
«Сейчас я в Байтоне, никто не хотел проводить со мной спарринг. Думаю, наверное, после этого поединка проведу сборы в США, где будет легче найти соперника»,- отметил он.
На данный момент он сосредоточен только на поединке против Абрахама и желает победить такого знаменитого боксера, как он.
Абрахам как всегда был немногословен, но подчеркнул, что единственная сцена, свидетелем которой станет Юбенк, будет его рука, поднятая судьей.