Լուսանկարը` Sebastian Heger
Արթուր Աբրահամը Լոնդոնում ակտիվորեն շարունակում է պատրաստվել հուլիսի 15-ին Քրիս Յուբենկ կրտսերի դեմ կայանալիք մենամարտին: 37-ամյա հայ բռնցքամարտիկն իր 27-ամյա մրցակցի հետ պայքարելու է IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնական գոտու համար:
Երեկ բռնցքամարտիկները բաց մարզում են անցկացրել ու հայացքների հանդիպում ունեցել: Երկուսն էլ վճռական են տրամադրված ու չեն կասկաում, որ հաղթելու են:
Metro.co.uk-ին տված հարցազրույցում Յուբենկը նշել է, որ հանդիպմանը պատրաստվում է ինչպես խելագար: Բրիտանացու համար չափազանց դժվար է  եղել սպարինգ-մրցակից գտնել, որը կօգներ դիմակայել Աբրահամին:
«Հենց հիմա Բրայթոնում եմ, ոչ ոք չէր ցանկանում ինձ հետ սպարինգ անցկացնել:  Մտածում եմ, երեւի այս մենամարտից հետո ԱՄՆ-ում հավաքներ կանեմ, որտեղ մրցակից գտնելն ավելի հեշտ կլինի»,- ասել է նա:
Այս պահին նա կենտրոնացած է միայն Աբրահամի հետ մենամարտի վրա ու ցանկանում է  հաղթել նրա պես հայտնի բռնցքամարտիկին:
Աբրահամն ինչպես միշտ, սակավախոս է եղել, բայց ընդգծել է, որ միակ տեսարանը, որին շաբաթ օրը Յուբենկն ականատեսն է դառնալու՝ մրցավարի կողմից իր բարձրացրած ձեռք է լինելու:

Photo: Sebastian Heger
Arthur Abraham continues to actively train in London before the fight against Chris Eubank Jr. on July 15. 37-year-old Armenian boxer will try to win IBO super-middleweight title in the fight against 27-year-old Chris Eubank Jr.
The athletes held an open training yesterday and their eyes met. Both of them are committed to victory and have no doubt about it.
Eubank told in an interview to Metro.co.uk that he was training like a “mad man”. It was hard for the British boxer to find a sparring partner to help him defeat Abraham.
“I’m based in Brighton right now, nobody wants to spar with me. I think I might have to look at training in the United States after this fight, because it’s becoming a huge problem for me,” he said.
Currently he is only concentrated on the upcoming fight, wishing to defeat a big name like Abraham.
Abraham did not talk much as usual, but he emphasized that Eubank would only evidence his hand raised by the referee after the fight on Saturday.