Ֆրանգուլյանը մայիսի 19-ին կգոտեմարտի Մուրադ Նուխկադիեւի հետ
Մայիսի 19-ին Ռուսաստանում կայանալու են ըմբշամարտի գոտեմարտեր, որոնց շրջանակներում ներակայացուցիչ է ունենալու նաեւ Հայաստանը:
2016 թվականի ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Մուրադ Նուխկադիեւի հետ մրցելու է Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր Վալոդյա Ֆրանգուլյանը:
Mediamax Sport-ին ըմբիշը պատմել է սպասվող դիմակայության ու վերջերս Կասպիյսկում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում իր մասնակցության մասին:
Մասնակցելու հրավերը
Մրցաշարի կազմակերպիչները որոշել են, որ այդ սպորտային իրադարձության բացման ընթացքում պետք է հնարավորինս հայտնի մարզիկներ գոտեմարտեն: Այդպես ես էլ եմ հայտնվել հրավիրված ըմբիշների ցանկում: Երբ ինձ առաջարկեցին մասնակցել, համաձայնությունս տվեցի:
Հետո արդեն Եվրոպայի առաջնության մարզումների ժամանակ էլ հանդիպում ունեցա կազմակերպիչների հետ ու պայմանավորվեցինք, այդ մասին տեղյակ պահեցի մեր մարզչական շտաբին:
Հիմա ԵԱ-ից հետո էլ շարունակում եմ մարզումներս Երեւանում ու պատրաստվում եմ այդ գոտեմարտին:
Անհաջող ԵԱ-ն
Մրցաշարից առաջ թվում էր՝ ամեն ինչ լավ է, մարզումներն անցել էին պլանավորածի պես, բայց արդյունքը ցույց տվեց, որ պետք էր ավելի լավ պատրաստվել: Եթե առաջին գոտեմարտում զիջեցի, ուրեմն բավականաչափ չեմ մարզվել, պետք է շարունակել աշխատել:
Սպասելիքներն առաջիկա հանդիպումից
Մեր մարզաձեւում աճում ես ուժեղ մարզիկների հետ մարզվելով ու մրցելով: Երբեք չեմ խուսափել ուժեղ մրցակիցներից ու ցանկանում եմ, որքան հնարավոր է շատ մրցումների մասնակցել ու գոտեմարտել: Առաջիկա հանդիպումն ինձ հիանալի հնարավորություն կտա տեսնել բացերս: Մենք առանց կշռվելու ենք գորգ դուրս գալու, ինձ համար լավ շանս է դրսեւորվելու ու հասկանալու, ինչի վրա է պետք հետագայում աշխատել:

Франгулян 19 мая проведет поединок с Мурадом Нухкадиевым
19 мая в России состоятся поединки по борьбе, в рамках которых от из Армении тоже будет представлен борец.
С чемпионом Европы 2016 года по вольной борьбе Мурадом Нухкадиевым сразится бронзовый призер Европы Валодя Франгулян.
Борец Mediamax Sport рассказал о предстоящем противостоянии и своем участии в прошедшем недавно чемпионате Европы в Каспийске.
Приглашение на поединки
Организаторы турнира решили, что в ходе открытия этого спортивного мероприятия поединки должны провести как можно знаменитые спортсмены.  Так я оказался в списке приглашенных борцов. Когда меня пригласили участвовать, я согласился.
Потом уже на тренировках чемпионата Европы я провел встречи с организаторами, и мы договорились, я оповестил об этом тренерский штаб.
Сейчас после ЧЕ продолжаю свои тренировки в Ереване и готовлюсь к этому поединку.
Неудачный ЧЕ
Перед турниром казалось, что все хорошо, тренировки прошли по запланированному графику, но результат показал, что нужно было лучше готовиться. Если в первом поединке я уступил, значит – не достаточно тренировался. Нужно продолжать работу.
Ожидания от ближайших
В нашем спорте растешь, тренируясь и соревнуясь с сильными спортсменами. Я никогда не избегал сильных соперников и хочу принять участие как можно в больших поединках. Ближайший поединок даст мне идеальную возможность увидеть недочеты. Мы выйдем на ковер, для меня хороший шанс проявить себя и понять, над чем нужно работать в дальнейшем.