Հայաստանի կանանց ընտրանու գլխավոր մարզիչը Վիգեն Խաչատրյանն է
Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վիգեն Խաչատրյանը, որը մինչ այդ տղամարդկանց ընտրանու հետ է աշխատել:
Mediamax Sport-ին մարզիչն ասել է, որ նրա գլխավորությամբ պատանի ծանրորդուհիներն առաջին հավաքն են անցկացնում Աբովյանում: Այն սկսել է հունիսի 1-ին ու կավարտվի մոտ օրերս: Նոր հավաքն Օլիմպավանում մեկնարկելու է հունիսի 18-ին:
«Թիմում շատ լավ մթնոլորտ է, բոլորին էլ ճանաչում եմ, քանի որ սովորաբար միասին ենք գնացել մրցումների: Աշխատելու փորձ ծանրորդների հետ ունեմ ու շատ հեշտ եմ հարմարվել այստեղ: Աղջիկների թիմում մթնոլորտը շատ ավելի ջերմ է»,- ասել է Խաչատրյանը:
Նա ավելացրել է, որ դեռ օգնականներ չունի, քանի որ հավաքին ընդամենը 9 մարզուհիներ են մասնակցում ու ծանրաբեռնվածությունն այդքան էլ մեծ չէ: Թիմը պատրաստվում է պատանիների Եվրոպայի առաջնությանը, որը կայանալու է հուլիսի 22-29-ը Միլանում:

Vigen Khachatryan has been appointed the head coach of Armenian women’s weightlifting team. Previously Khachatryan worked with the men’s team.
He has told Mediamax Sport that junior female athletes are currently holding a training camp in the town of Abovyan. It started on June 1 and will end in a few days. The next camp will kick off on June 18 in Olympavan.
“The atmosphere is great, I know the girls already because we usually travel to tournaments together. I have experience in training weightlifters and I have settled quickly. It should be noted that the environment in women’s team is much friendlier,” said Khachatryan.
He has added he hasn’t hired an assistant coach yet, because there are only 9 weightlifters in the team and the workload isn’t that much. The athletes are preparing for the EWF Youth&U15 Weightlifting Championships due to be held in Milan on July 22-29.