Հայաստանի կանանց ընտրանու գլխավոր մարզիչը Վիգեն Խաչատրյանն է
Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վիգեն Խաչատրյանը, որը մինչ այդ տղամարդկանց ընտրանու հետ է աշխատել:
Mediamax Sport-ին մարզիչն ասել է, որ նրա գլխավորությամբ պատանի ծանրորդուհիներն առաջին հավաքն են անցկացնում Աբովյանում: Այն սկսել է հունիսի 1-ին ու կավարտվի մոտ օրերս: Նոր հավաքն Օլիմպավանում մեկնարկելու է հունիսի 18-ին:
«Թիմում շատ լավ մթնոլորտ է, բոլորին էլ ճանաչում եմ, քանի որ սովորաբար միասին ենք գնացել մրցումների: Աշխատելու փորձ ծանրորդների հետ ունեմ ու շատ հեշտ եմ հարմարվել այստեղ: Աղջիկների թիմում մթնոլորտը շատ ավելի ջերմ է»,- ասել է Խաչատրյանը:
Նա ավելացրել է, որ դեռ օգնականներ չունի, քանի որ հավաքին ընդամենը 9 մարզուհիներ են մասնակցում ու ծանրաբեռնվածությունն այդքան էլ մեծ չէ: Թիմը պատրաստվում է պատանիների Եվրոպայի առաջնությանը, որը կայանալու է հուլիսի 22-29-ը Միլանում:

Виген Хачатрян – главный тренер женской сборной Армении
Главным тренером женской сборной Армении по тяжелой атлетике назначен Виген Хачатрян, который до этого работал с мужской сборной.
Тренер сообщил Mediamax Sport, что под его руководством штангистки проводят свой первый сбор в Абовяне. Он начался 1 июня и завершится в ближайшие дни. Новый сбор начнется 18 июня в Олимпаване.
«В команде очень хорошая атмосфера, со всеми знаком, поскольку обычно вместе мы отправлялись на турниры. У меня есть опыт работы со штангистами и легко приспособился здесь. В команде девушек атмосфера намного теплее»,- отметил Хачатрян.
Он добавил, что пока еще не имеет помощников, поскольку в сборе участвуют всего 9 спортсменок и нагрузка не такая большая. Команда готовится к юношескому чемпионату Европы, который состоится 22-29 июля в Милане.