Փաշիկ Ալավերդյանը գոհ է Եվրոպայի առաջնության արդյունքից
Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը գոհ է Եվրոպայի առաջնությունում իր թիմի ցույց տված արդյունքից:
Նա նշել է, որ Օլիմպիական խաղերից հետո տղաները երկար ժամանակ չեն մարզվել, սակայն կարողացել են մի քանի ամսում ճիշտ աշխատել ու ԵԱ-ում մեդալներ նվաճել:
«Այս տարի ես պետք է ընտրեմ այն երիտասարդներին, ովքեր կկարողանան համալրել հավաքականի հիմնական կազմն ու ելույթ ունենալ Աշխարհի առաջնություններին ու նաեւ 2020-ի Օլիմպիական խաղերում: Սամվել Գասպարյանն ու Կարուշ Ղուկասյանն առաջին անգամն էին մասնակցում մեծահասակների առաջնությանը: Սամվելը շատ լավ դրսեւորեց իրեն, իսկ Կարուշն աշխատելու դեռ շատ տեղ ունի: Գոհ եմ նաեւ Անդրանիկ Կարապետյանից, որը վնասվածքից հետո առաջին անգամ ելույթ ունեցավ: Նա կարող էր ավելի շատ կիլոգրամներ բարձրացնել, սակայն մարզիչներով որոշեցինք ռիսկի չդիմել: Իսկ մեդալակիրներից գոհ եմ, նրանք շատ լավ արդյունք գրանցեցին»,- ասել է Ալավերդյանը:
Եվրոպայի առաջնությունում չեմպիոն էր դարձել Սիմոն Մարտիրոսյանը (105 կգ), Գոռ Մինասյանն ու Ռուբեն Ալեքսանյանը (+105 կգ) նվաճել էին արծաթե ու բրոնզե մեդալներ:

Pashik Alaverdyan is content with European Championship results
The head coach for the men's weightlifting team of Armenia Pashik Alaverdyan is content with the results that his team demonstrated in the European Weightlifting Championship.
He noted that the men did not train much after the Olympic Games, though they were able to work properly only for several months and gain medals in the European Championship.
“This year I am going to choose the young people to join the main squad and compete in the World Championships and 2020 Olympic Games. Samvel Gasparyan and Karush Ghukasyan participated in the adult’s competition for the first time. Samvel showed great results, while Karush still has a lot of work to do. I am also content with the results of Andranik Karapetyan, which performed for the first time after his injury. He can lift more kilograms, but together with other coaches we decided not to take the risk this time. I am happy for the medalists, they registered good results,” Pashik Alaverdyan said.