Ջուլֆալակյանը 7 ամսվա դադարից հետո գորգ է վերադարձել ու հաղթել
Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, ԱԺ-ի պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը դարձել է Համառուսաստանյան մրցաշարի հաղթող:
Ապրիլին հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելուց ու բրոնզե մեդալ նվաճելուց հետո նա 7 ամսվա դադարից հետո կրկին գորգ է վերադարձել:
Ջուլֆալակյանը 4 գոտեմարտ է անցկացրել ու 1-ին տեղը գրավել: Mediamax Sport-ին ըմբիշն ասել է, որ կազմակերպիչներից ստացած հրավերն անակնկալ է եղել: Քանի որ տարբեր պատճառներով վաղուց մրցման չէր մասնակցել, սիրով համաձայնվել է:
«Կարծես մասնակցում էի Ռուսաստանի մեծահասակների առաջնությանը: Սխալներ թույլ տվեցի, պատճառը, կարծում եմ, հիմնականում մրցումային փորձի մեծ պակասն էր։ Բայց ուրախ եմ, որ կարողացա բոլոր դեպքերում շտկել բացթողումներս ու հաղթել մրցումներում»,- նշել է Ջուլֆալակյանը:

Джулфалакян вернулся на ковер и победил после 7 месяцев перерыва
Чемпион мира и Европы, серебряный медалист Олимпийских игр, депутат Национального собрания Арсен Джулфалакян стал победителем Всероссийского турнира по греко-римской борьбе.
После участия в чемпионате Европы по греко-римской борьбе и бронзовой медали он после 7 месяцев перерыва вернулся на ковер.
Джулфалакян провел 4 поединков и занял 1-е место. Борец признался Mediamax Sport, что приглашение от организаторов стало для него сюрпризом. И поскольку по разным причинам он давно не принимал участия в турнирах, с удовольствием принял его.
«Как будто я участвовал во взрослом чемпионате России. Были ошибки, причина, по-моему, в нехватке соревновательного опыта. В любом случае, я рад, что смог исправить свои ошибки и победить в соревнованиях»,- отметил Джулфалакян.