Ազատ ոճի ըմբիշները պատրաստվում եմ Կիեւի մրցաշարին
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականն Օլիմպավանում հավաք է անցկացնում ու պատրաստվում փետրվարին 23-25-ը Կիեւում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
Այնտեղ ելույթ են ունենալու Միհրան Ջաբուրյանը, Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը, Նարեկ Սիրունյանը (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Վարուժան Կաջոյանը (79 կգ), Մարզպես Գալստյանը (86 կգ) եւ Շամիր Աթյանը (92 կգ):
Թիմի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ սա իրենց 2-րդ հավաքն է, առաջինն անցկացրել են Ծաղկաձորում ու հիմնականում աշխատել ֆիզիկական պատրաստվածության վրա:
«Տղաների մարզավիճակը նորմալ եմ գնահատում, կարեւորը վնասվածքներ չունենք, աստիճանաբար ավելի լավ տեսք կունենանք: Մեզ հետ մարզվում են նաեւ երիտասարդ ըմբիշները, որոնք Հայաստանի առաջնությունում լավ դրսեւորեցին իրենց ու մրցանակային տեղեր գրավեցին: Մարտի 1-3-ը նրանք կմասնակցեն Հարոյանի հուշամրցաշարին, որն ընտրական է լինելու Մ-23 տ. Եվրոպայի առաջնության համար»,- ավելացրել է Կուրղինյանը:
Առաջին հավաքի պես այս անգամ էլ թիմի հետ չեն Գեորգի Կետոեւն ու Լեւան Բերիանիձեն, նրանք առանձին են մարզվում ու հավաքականին կմիանան Եվրոպայի առաջնությունից առաջ:

Вольные борцы готовятся к турниру в Киеве
Сборная Армении по вольной борьбе проводит сбор в Олимпаване и готовится к международному турниру, который состоится 23-25 февраля в Киеве.
На турнире выступят Мигран Джабурян, Гагик Барсегян (57 кг), Валодя Франгулян (65 кг), Вальтер Маргарян, Нарек Сирунян (70 кг), Григор Григорян (74 кг), Варужан Каджоян (79 кг), Марзпет Галстян (86 кг) и Шамир Атян (92 кг).
Главный тренер сборной Абетнак Кургинян сообщил Mediamax Sport, что это второй по счету сбор. Первый сбор сборная провела в Цахкадзоре, и борцы в основном работали над физической подготовкой.
«Ребята находятся в хорошей спортивной форме. Самое главное, что у нас нет травм, будем постепенно совершенствоваться. С нами тренируются также молодые борцы, которые хорошо проявили себя на чемпионате Армении и заняли призовые места. 1-3 марта они примут участие в турнире памяти Арояна, который будет отборочным для чемпионата Европы до 23 лет», - добавил Кургинян.
Как и в прошлый раз, Георгий Кетоев и Леван Берианидзе не участвуют в сборе. Они отдельно тренируются  и присоединятся к команде перед чемпионатом Европы.