Ազատ ոճի ընտրանին հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը հունիսի 21-ից հուլիսի 5-ն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում:
Mediamax Sport-ին թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ հավաքին մասնակցում է 26 ըմբիշ:
«Հուլիսի 6-ին Կասպիյսկում կմասնակցենք Ալի Ալիեւի մրցաշարին: Դեռ անուններ չեմ կարող նշել, քանի որ հավաքը շարունակվում է: Միայն ավարտից հետո կընտրեմ 5 ըմբիշների»,- ասել է նա:
Կուրղինյանի խոսքով, մինչեւ օգոստոսի 21-26-ը Փարիզում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունը նախատեսում են համատեղ հավաք անել Ռուսաստանի կամ Վրաստանի ընտրանու հետ:
Կուրղինյանը, որն այս ամսվանից է փոխարինում հավաքականի գլխավոր մարզիչ մարզիչ Արմեն Մկրտչյանին, նշել է, որ շատ պատասխանատու ու դժվար աշխատանք է ստանձնել:
«Հեշտ չէ թիմի մարզիչ լինելը, սակայն, բարեբախտաբար, իմ կողքին հավատարիմ ու լավ մարդիկ կան, ովքեր էլ օգնում են: Թիմ ղեկավարելը մեկ մարդու գործ չէ: Առաջին հերթին պետք է անաչառ լինել, բոլորին հավասար աչքով նայել ու մրցումների տանել լավագույններին»,- ավելացրել է նա:

Freestylers hold training camp in Tsaghkadzor
Armenian national freestyle wrestling team is holding training camp in Tsaghkadzor from June 21 to July 5.
Acting Head Coach of the team Hapetnak Kurghinyan told Mediamax Sport that 26 athletes were involved in the training camp.
“We will compete in Ali Aliyev Tournament on July 6, Kaspiysk. I will not name any athlete now, as the training camp still continues. I will choose 5 athletes after the camp,” he said.
According to Kurghinyan, they are planning to have a joint training camp with the Russian or Georgian team before the World Championship on August 21-26, Paris.
Kurghinyan noted that by replacing Head Coach Armen Mkrtchyan (in Armenian) this month, he undertook a really responsible and tough job.
“Being a coach is not the easiest work, but fortunately I have reliable and good people by my side, always ready to help me. It is impossible to lead a team all alone. First of all, you need to be impartial and fair to choose the best athletes for each competition,” he added.