Ազատ ոճի ընտրանին հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը հունիսի 21-ից հուլիսի 5-ն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում:
Mediamax Sport-ին թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ հավաքին մասնակցում է 26 ըմբիշ:
«Հուլիսի 6-ին Կասպիյսկում կմասնակցենք Ալի Ալիեւի մրցաշարին: Դեռ անուններ չեմ կարող նշել, քանի որ հավաքը շարունակվում է: Միայն ավարտից հետո կընտրեմ 5 ըմբիշների»,- ասել է նա:
Կուրղինյանի խոսքով, մինչեւ օգոստոսի 21-26-ը Փարիզում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունը նախատեսում են համատեղ հավաք անել Ռուսաստանի կամ Վրաստանի ընտրանու հետ:
Կուրղինյանը, որն այս ամսվանից է փոխարինում հավաքականի գլխավոր մարզիչ մարզիչ Արմեն Մկրտչյանին, նշել է, որ շատ պատասխանատու ու դժվար աշխատանք է ստանձնել:
«Հեշտ չէ թիմի մարզիչ լինելը, սակայն, բարեբախտաբար, իմ կողքին հավատարիմ ու լավ մարդիկ կան, ովքեր էլ օգնում են: Թիմ ղեկավարելը մեկ մարդու գործ չէ: Առաջին հերթին պետք է անաչառ լինել, բոլորին հավասար աչքով նայել ու մրցումների տանել լավագույններին»,- ավելացրել է նա:

Сборная Армении по вольной борьбе с 21 июня по 5 июля проводит учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре.
Исполняющий обязанности главного тренера сборной Хабетнак Кургинян сообщил Mediamax Sport, что в сборе участвуют 26 борцов.
«6 июля в Каспийске будем участвовать в турнире Али Алиева. Пока не могу назвать имен, поскольку сбор продолжается. Только после завершения выберу 5 борцов»,- заявил он.
По словам Кургиняна, до чемпионата мира, который состоится 21-26 августа в Париже, мы планируем провести совместный сбор со сборной России или Грузии.
Кургинян, который с этого месяца заменяет главного тренера Армена Мкртчяна, отметил, что взял на себя очень ответственную и сложную работу.
«Нелегко быть тренером, однако, к счастью, рядом со мной есть надежные и хорошие люди, которые помогают. Руководство командой – не дело одного человека. В первую очередь нужно быть беспристрастным, одинаково относиться ко всем и брать на соревнования лучших»,- добавил он.