Ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով զոհվել է ֆուտբոլիստ Լեւոն Սեւոյանը
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնում է, որ Ադրբեջանի ագրեսիայի հետեւանքով զոհվել է Վարդենիս համայնքի «Անդրանիկ» մարզադպրոցի ֆուտբոլիստ, 26-ամյա Լեւոն Մեխակի Սեւոյանը։
«ՀՖՖ-ն ցավակցում է Լեւոնի ընտանիքին, հարազատներին, ընկերներին նրա անժամանակ մահվան կապակցությամբ, ինչպես նաեւ Ադրբեջանի կողմից սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի բոլոր զոհերի հարազատներին»։
Արդեն հինգ օր սկսված պատերազմում Ադրբեջանը թիրախավում է նաեւ խաղաղ բնակչությանը, որի շրջանում հայկական կողմը զոհեր ունի: Երեկ գիշեր կրակի տակ է եղել Վարդենիսի շրջանը, այնտեղ հայկական զինված ուժերը խոցել են 3 հետախուզախան ԱԹՍ, եւս 1-ը՝ Կոտայքի մարզում: Այսօր առավոտից ռմբակոծվում են Հադրութ եւ Ստեփանակերտ քաղաքները:

Armenian footballer Levon Sevoyan killed by Azeri shelling of Vardenis
The Football Federation of Armenia is deeply saddened to learn about the death of 26-year-old Levon Sevoyan, a football player of Andranik Sports School in Vardenis community, who died as a result of the Azerbaijani aggression.
“The FFA extends its condolences to Levon’s family, relatives and friends on his untimely death, as well as to the relatives of all the victims of the war unleashed by Azerbaijan on September 27”.
Deputy Commander of Artsakh Defense Army Artur Sargsyan stated today that the Armenian side lost 54 servicemen in battles on October 1.