Շարունաս Մարչյուլյոնիսը
Այսօր Հայաստան է ժամանել Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն ու բրոնզե մեդալակիր, լիտվացի լեգենդար բասկետբոլիստ Շարունաս Մարչյուլյոնիսը:
Օդանավակայանում Mediamax Sport-ի թղթակցին Մարչյուլյոնիսն ասել է, որ առաջին անգամ է Հայաստանում եւ հույս ունի, որ այստեղ լավ ժամանակ կանցկացնի:
«Ինձ համար անակնկալ էր, որ հրավիրել են Հայաստան, բայց ուրախ եմ այս երկիր այցելելու համար: Գիտեմ, որ շատ գեղեցիկ ու հին երկիր ունեք: Հուսով եմ, այցի ընթացքում շատ ավելին կիմանամ Հայաստանի մասին»,- նշել է Մարչուլյոնիսը:
Հունիսի 4-ին նա «Գրանդ Սպորտի» մարզահամալիրի բասկետբոլի դահլիճում վարպետության դաս է անցկացնելու շուրջ 120 տղաների եւ աղջիկների համար:
Մարչուլյոնիսի խոսքով, միշտ էլ հետաքրքիր է սեփական փորձով կիսվելը: Նա ցանկանում է, որ հայ պատանի բասկետբոլիստները օգուտ քաղեն վարպետության դասից:
Իսկ հունիսի 4-ի երեկոյան «Մոսկվա» կինոթատրոնում տեղի է ունենալու լիտվական բասկետբոլի ֆենոմենի մասին պատմող «The Other Dream Team» ֆիլմի ցուցադրությունը, որից հետո հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա հարցեր ուղղել Շարունաս Մարչյուլյոնիսին:
Հայտնի բասկետբոլիստի այցի կազմակերպիչներն են Հայաստանում Լիտվայի դեսպանատունը եւ Մեդիամաքս մեդիա ընկերությունը, գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:

Шарунас Марчюленис: Для меня было сюрпризом получить приглашение из Армении
Ереван /Медиамакс/. Чемпион и бронзовый призер Олимпийских игр, легендарный литовский баскетболист Шарунас Марчюленис прибыл сегодня в Армению.
В аэропорте Марчюленис сказал корреспонденту Mediamax Sport, что впервые находится в Армении и надеется, что проведет здесь хорошее время.
«Было неожиданно, что меня пригласили в Армению, но я рад посетить эту страну. Знаю, что у вас очень красивая и древняя страна. Надеюсь, в ходе визита узнаю намного больше об Армении»,- отметил Марчюленис.
4 июня в баскетбольном зале спортивного комплекса «Гранд Спорт» он проведет мастер-класс для 120 армянских мальчиков и девочек.
По словам Марчюлениса, всегда интересно поделиться собственным опытом. Ему хочется, чтобы мастер-класс принес пользу юным армянским баскетболистам.
Вечером 4 июня в кинотеатре «Москва» состоится показ фильма «The Other Dream Team» о феномене литовского баскетбола, после которого зрители смогут задать вопросы Шарунасу Марчюленису.
Организаторами визита известного баскетболиста являются посольство Литвы в Армении и медиа-компания Медиамакс, генеральным партнером - компания ВиваСелл-МТС.