Շարունաս Մարչյուլյոնիսը
Այսօր Հայաստան է ժամանել Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն ու բրոնզե մեդալակիր, լիտվացի լեգենդար բասկետբոլիստ Շարունաս Մարչյուլյոնիսը:
Օդանավակայանում Mediamax Sport-ի թղթակցին Մարչյուլյոնիսն ասել է, որ առաջին անգամ է Հայաստանում եւ հույս ունի, որ այստեղ լավ ժամանակ կանցկացնի:
«Ինձ համար անակնկալ էր, որ հրավիրել են Հայաստան, բայց ուրախ եմ այս երկիր այցելելու համար: Գիտեմ, որ շատ գեղեցիկ ու հին երկիր ունեք: Հուսով եմ, այցի ընթացքում շատ ավելին կիմանամ Հայաստանի մասին»,- նշել է Մարչուլյոնիսը:
Հունիսի 4-ին նա «Գրանդ Սպորտի» մարզահամալիրի բասկետբոլի դահլիճում վարպետության դաս է անցկացնելու շուրջ 120 տղաների եւ աղջիկների համար:
Մարչուլյոնիսի խոսքով, միշտ էլ հետաքրքիր է սեփական փորձով կիսվելը: Նա ցանկանում է, որ հայ պատանի բասկետբոլիստները օգուտ քաղեն վարպետության դասից:
Իսկ հունիսի 4-ի երեկոյան «Մոսկվա» կինոթատրոնում տեղի է ունենալու լիտվական բասկետբոլի ֆենոմենի մասին պատմող «The Other Dream Team» ֆիլմի ցուցադրությունը, որից հետո հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա հարցեր ուղղել Շարունաս Մարչյուլյոնիսին:
Հայտնի բասկետբոլիստի այցի կազմակերպիչներն են Հայաստանում Լիտվայի դեսպանատունը եւ Մեդիամաքս մեդիա ընկերությունը, գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:

Sarunas Marciulionis
Marciulionis told Mediamax Sport correspondent in the airport it’s the first time he is in Armenia and he hopes to have a great time here.
“I was surprised to get an invitation from Armenia but I am glad for visiting this country. I know it’s a beautiful and ancient country. I hope to learn much more during my stay in Armenia”, said Marciulionis.
Marciulionis will deliver a master class for around 120 boys and girls in the basketball hall of “Grand Sport” Complex on June 4.
According to Marciulionis, it’s always interesting to share with experience. He wants young Armenian basketball players to benefit from the master class.
The screening of “The Other Dream Team” movie about the phenomenon of Lithuanian basketball will be held at Moscow Theater in the evening of June 4, after which the audience will have an opportunity to ask Sarunas Marciulionis questions.