Յուրա Մովսիսյանը վարձավճարով հանդես կգա շվեդական «Յուրգորդենում»
Հարձակվողը վարձավճարով ելույթ է ունենալու շվեդական Բարձրագույն խմբում հանդես եկող «Յուրգորդենում»: Նա ակումբում մնալու է 6 ամիս, սակայն պայմանագրում ժամկետը երկարացնելու կետ կա:
«Յուրգորդենի» պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում հարձակվողն ասել է, որ Շվեդիայի մասին շատ բան գիտեր դեռ Դանիայում ելույթ ունենալու տարիներին: Նա ուրախ է կրկին Եվրոպա վերադառնալու համար:
«Վերջին տարիներին առաջնությունը զգալիորեն ուժեղացել է: Շվեդական ակումբները հանդես են գալիս ՉԼ-ում ու հատկապես ԵԼ-ում: Ուրախ եմ, որ «Յուրգորդրենը» մասնակցելու է Եվրոպայի Լիգային, դա շանս է ինձ համար»,- խոստովանել է Մովսիսյանը:

Юра Мовсисян сыграет в шведском «Юргордене» на правах аренды
Нападающий на правах аренды будет выступать в клубе «Юргорден», выступающего в Высшем дивизионе Швеции. Он останется в клубе 6 месяцев, однако в контракте есть пункт о продлении срока.
В интервью официальному сайту «Юргордена» нападающий отметил, что знал о Швеции многое еще в годы, когда играл в Дании, и рад снова вернуться в Европу.
«В последние годы чемпионат значительно усилился. Шведские клубы выступают в ЛЧ и особенно в ЛЕ. Рад, что «Юргорден» примет участие в Лиге Европы, это шанс для меня»,- признался Мовсисян.