Հայկական երազանքի խորհրդանիշը. «Միկին` հայ հերոսը» ֆիլմը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին պատմող վավերագրական ֆիլմն արդեն ներկայացվել է:
MUTV-ն նկարահանումները կատարել է նաեւ Հայաստանում: «Միկին` հայ հերոսը» ֆիլմում կիսապաշտպանի մասին խոսել է նաեւ Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
«Նա մեր երկրի հերոսն է: Բոլորն են հպարտանում Մխիթարյանով: Անգամ նրանք, ովքեր սովորաբար չեն էլ նայում ֆուտբոլ կամ նոր են սկսել հետեւել Պրեմիեր Լիգային ու ՄՅՈւ-ին:  Նա շատ կարեւոր է մեր երկրի համար, ոչ միայն որպես ֆուտբոլիստ, այլ մարդ, որը խորհրդանշում է հայկական երազանքը»,- ասել է Թադեւոսյանը:

The symbol of Armenian dream: “Micki: An Armenian Hero”
This week MUTV released "Micki: An Armenian Hero” documentary about Armenia and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan.
The film was shot both in Manchester and Yerevan. Mediamax Director Ara Tadevosyan also features in the documentary, speaking about Mkhitaryan’s status in Armenia.
“He is the hero of this country. Everyone is proud of him. Even people who don’t normally watch football every day, even they started to watch the Premier League and follow Manchester United. He is a very important man for this country, not as a footballer but as a guy who symbolizes the Armenian dream,” said Tadevosyan.