Հայկական երազանքի խորհրդանիշը. «Միկին` հայ հերոսը» ֆիլմը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին պատմող վավերագրական ֆիլմն արդեն ներկայացվել է:
MUTV-ն նկարահանումները կատարել է նաեւ Հայաստանում: «Միկին` հայ հերոսը» ֆիլմում կիսապաշտպանի մասին խոսել է նաեւ Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
«Նա մեր երկրի հերոսն է: Բոլորն են հպարտանում Մխիթարյանով: Անգամ նրանք, ովքեր սովորաբար չեն էլ նայում ֆուտբոլ կամ նոր են սկսել հետեւել Պրեմիեր Լիգային ու ՄՅՈւ-ին:  Նա շատ կարեւոր է մեր երկրի համար, ոչ միայն որպես ֆուտբոլիստ, այլ մարդ, որը խորհրդանշում է հայկական երազանքը»,- ասել է Թադեւոսյանը:

Представлен документальный фильм о полузащитнике национальной сборной Армении по футболу и «Манчестер Юнайтед» Генрихе Мхитаряне.
MUTV провел съемки также в Армении. В фильме «Мики: армянский герой» о полузащитнике рассказывает также директор Медиамакс Ара Тадевосян.
«Он герой нашей страны. Все гордятся Мхитаряном. Даже те, кто обычно не смотрит футбол или недавно начали следить за Премьер-Лигой и МЮ. Он очень важен для нашей страны не только как футболист, но и человек, который символизирует армянскую мечту»,- отметил Тадевосян.