Կախա Կալաձե. Մխիթարյանը հաջողակ եւ տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է
Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար, Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու «Միլանի» նախկին պաշտպան Կախա Կալաձեն  Մեդիամաքսին  տված բացառիկ հարցազրույցում ասել է, որ Հենրիխ Մխիթարյանն իսկապես շատ ուժեղ ֆուտբոլիստ է:
«Ցավոք, աշխատանքային գրաֆիկից ելնելով, ես հնարավորություն չունեմ ուշադիր հետեւել հայկական ֆուտբոլի ընթացիկ իրադարձություններին, բայց Մխիթարյանը հաջողակ եւ տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է: Կցանկանայի հաջողություն մաղթել եւ նրան, եւ Հայաստանի հավաքականի մյուս ֆուտբոլիստներին»,- ընդգծել է Կալաձեն:
Նա նաեւ նշել է, որ իր ֆուտբոլային կարիերայի ընթացքում միայն մեկ անգամ է Վրաստանի ընտրանու կազմում մրցել Հայաստանի ազգային հավաքականի դեմ, եւ հանդիպումն ավարտվել է իրենց հաղթանակով:

Kakha Kaladze: Mkhitaryan is successful and talented football player
In his exclusive interview with Mediamax, Georgian Deputy Prime Minister, Minister of Energy, former defender for the Georgia national team and Milan Kakha Kaladze said that Henrikh Mkhitaryan is indeed a very strong football player.
“Unfortunately, my work schedule does not let me regularly keep up with Armenian football, however, Henrikh Mkhitaryan is indeed a strong, successful and talented football player. I would like to wish luck to him and the rest of the footballers and the Armenia national team,” stressed Kakha Kaladze.
He also noted that during his football career, he only once had a friendly match with the Armenia national team in which Georgia scored a victory.