Կախա Կալաձե. Մխիթարյանը հաջողակ եւ տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է
Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար, Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու «Միլանի» նախկին պաշտպան Կախա Կալաձեն  Մեդիամաքսին  տված բացառիկ հարցազրույցում ասել է, որ Հենրիխ Մխիթարյանն իսկապես շատ ուժեղ ֆուտբոլիստ է:
«Ցավոք, աշխատանքային գրաֆիկից ելնելով, ես հնարավորություն չունեմ ուշադիր հետեւել հայկական ֆուտբոլի ընթացիկ իրադարձություններին, բայց Մխիթարյանը հաջողակ եւ տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է: Կցանկանայի հաջողություն մաղթել եւ նրան, եւ Հայաստանի հավաքականի մյուս ֆուտբոլիստներին»,- ընդգծել է Կալաձեն:
Նա նաեւ նշել է, որ իր ֆուտբոլային կարիերայի ընթացքում միայն մեկ անգամ է Վրաստանի ընտրանու կազմում մրցել Հայաստանի ազգային հավաքականի դեմ, եւ հանդիպումն ավարտվել է իրենց հաղթանակով:

Вице-премьер, министр энергетики Грузии, бывшй защитник «Милана» Каха Каладзе в эксклюзивном интервью Медиамакс сказал, что Генрих Мхитарян действительно является очень сильным футболистом.
«К сожалению, исходя из рабочего графика, у меня нет возможности внимательно следить за текущими событиями армянского футбола, однако Генрих Мхитарян на самом деле является очень сильным, успешным и талантливым футболистом. Хотелось бы пожелать удачи как ему, так и другим армянским футболистам и национальной сборной Армении», - подчеркнул Каладзе.
Он также отметил, что на протяжении своей футбольной карьеры лишь один раз встретился со сборной Армении в составе грузинской сборной в товарищеском матче, и та игра закончилась победой сборной Грузии.