2014 թվականի Հայաստանի լավագույն մարզիկ է ճանաչվել Արթուր Ալեքսանյանը
Մարզական լրագրողների հանրապետական ֆեդերացիայի հարցման արդյունքներով որոշվել են 2014 թ. մրցաշրջանի 10 լավագույն մարզիկները:
Հարցմանը մասնակցել են 30 մարզական լրագրողներ: Նրանք այս տարվա լավագույն մարզիկ են ճանաչել Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ  Արթուր Ալեքսանյանին:  Նա հավաքել է 300 միավոր:
270 միավորով 2-րդ տեղում է 2014-ի Աշխարհի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը: Եռյակը եզրափակել է ծանրորդ Ռուբեն Ալեքսանյանը, որն ունի 189 միավոր:
4-10-րդ տեղերը զբաղեցրել են Գրիգոր Գրիգորյանը, Վանիկ Ավետիսյանը, Հովհաննես Դավթյանը, Տիգրան Կիրակոսյանը, Մավրիկ Նասիբյանը, Արթուր Դավթյանը եւ Գարիկ Բարսեղյանը:
Լավագույն թիմ է ճանաչվել  Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականը, որը  ոսկե մեդալների հաշվարկով առաջին տեղն է գրավել Աշխարհի առաջնությունում:

Artur Aleksanyan recognized the Best Sportsman of Armenia 2014
As of the results of the survey conducted among sports journalists, the 10 best sportsmen of 2014 have been announced.
The survey has been carried out among 30 sportsmen. They have recognized Artur Aleksanyan, the World and Europe champion, Greco-Roman wrestler, the Best Sportsman of Armenia 2014. He received 300 scores.
Arsen Julfalakyan, World Champion of 2014, Greco-Roman wrestler, is the second with 279 points. Weightlifter Ruben Aleksanyan is the third with 189 points.
Grigor Grigoryan, Vanik Avetisyan, Hovhannes Davtyan, Tigran Kirakosyan, Mavrik Nasibyan, Artur Davtyan and Garik Barseghyan are the 4-10th respectively.
The Armenian Greco-Roman wrestlers’ team was recognized the best which was the first in the World Championship by the number of gold medals.