2014 թվականի Հայաստանի լավագույն մարզիկ է ճանաչվել Արթուր Ալեքսանյանը
Մարզական լրագրողների հանրապետական ֆեդերացիայի հարցման արդյունքներով որոշվել են 2014 թ. մրցաշրջանի 10 լավագույն մարզիկները:
Հարցմանը մասնակցել են 30 մարզական լրագրողներ: Նրանք այս տարվա լավագույն մարզիկ են ճանաչել Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ  Արթուր Ալեքսանյանին:  Նա հավաքել է 300 միավոր:
270 միավորով 2-րդ տեղում է 2014-ի Աշխարհի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը: Եռյակը եզրափակել է ծանրորդ Ռուբեն Ալեքսանյանը, որն ունի 189 միավոր:
4-10-րդ տեղերը զբաղեցրել են Գրիգոր Գրիգորյանը, Վանիկ Ավետիսյանը, Հովհաննես Դավթյանը, Տիգրան Կիրակոսյանը, Մավրիկ Նասիբյանը, Արթուր Դավթյանը եւ Գարիկ Բարսեղյանը:
Լավագույն թիմ է ճանաչվել  Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականը, որը  ոսկե մեդալների հաշվարկով առաջին տեղն է գրավել Աշխարհի առաջնությունում:

Лучшим спортсменом Армении 2014 года признан Артур Алексанян
По итогам опроса Республиканской федерации спортивных журналистов Армении были определены 10 лучших спортсменов сезона 2014 года.
В опросе участвовали 30 спортивных журналистов, которые лучшим признали чемпиона мира и Европы, греко-римского борца Артура Алексаняна. Он получил 300 очков.
С 270 очками на втором месте чемпион мира 2014 года греко-римский борец Арсен Джулфалакян. Тройку сильнейших замыкает тяжелоатлет Рубен Алексанян, который набрал 189 очков.
4-10-е  места заняли Григор Григорян, Ваник Аветисян, Ованнес Давтян, Тигран Киракосян, Маврик Насибян, Артур Давтян и Гарик Барсегян.
Лучшей командой признана сборная Армении по греко-римской борьбе, которая заняла первое место в медальном зачете чемпионата мира.