Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը չեղարկվել է ու կայանալու է հունիսին
Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան տեղեկացրել է, որ կորոնավիրուսի պատճառով առաջնությունը կայանալու է կրկին Մոսկվայում, բայց արդեն հունիսի 13-21-ը:
Հայաստանի հավաքականների կազմում ԵԱ-ին հայտավորված էին 10 ծանրորդ:
Տղամարդկանց թիմում էին Անդրանիկ Կարապետյանը (81 կգ), Հակոբ Մկրտչյանը, Կարեն Ավագյանը (89 կգ), Դավիթ Հովհաննիսյանը (96 կգ), Սամվել Գասպարյանը, Արսեն Մարտիրոսյանը (102 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը (109 կգ), Գոռ Մինասյանը, Վարազդատ Լալայանը (+109 կգ):
Կանանց հավաքականում ընդգրկված էին Իզաբելա Յայլյանը (59 կգ), Միլենա Խաչատրյանը (71 կգ), Լիանա Գյուրջյանը (81 կգ) եւ Տաթեւ Հակոբյանը (87 կգ):

Чемпионат Европы по тяжелой атлетике перенесли на июнь из-за коронавируса
Международная федерация по тяжелой атлетике сообщила, что место проведения чемпионата останется неизменным, однако из-за коронавируса его пришлось перенести на 13-21 июня.
От Армении на ЧЕ было заявлено 10 тяжелоатлетов.
В составе мужской сборной должны были выступить Андраник Карапетян (81 кг), Акоп Мкртчян, Карен Авагян (89 кг), Давид Ованнисян (96 кг), Самвел Гаспарян, Арсен Мартиросян (102 кг), Симон Мартиросян (109 кг), Гор Минасян, Вараздат Лалаян (+109 кг).
В составе женской – Изабелла Яйлян (59 кг), Милена Хачатрян (71 кг), Лиана Гюрджян (81 кг) и Татев Акопян (87 кг).