Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականը հոկտեմբերի 15-ից ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Աբովյանում:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ իրենք շարունակում են պատրաստվել Աշխարհի վարկանշային առաջնությանը:
«Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու են Աննա Գովելյանը, Իզաբելլա Յայլյանը, Նազիկ Ավդալյանը, Սոնա Պողոսյանն ու Հռիփսիմե Խուրշուդյանը: Հոկտեմբերի 29-ին մեկնելու ենք Կազան, որտեղ անցկացնելու ենք վերջին նախապատրաստական հավաքը, իսկ արդեն նոյեմբերին կգնանք ԱՄՆ»,- ասել է Ներսիսյանը:
Աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը, որը երկար տարիներ առողջական խնդիրների պատճառով չէր մասնակցում մրցաշարերի, փորձելու է որքան հնարավոր է լավ դրսեւորել իրեն:
«Բնականաբար, բարձր կիլոգրամների մասին չենք մտածում: Նազիկը 5-6 տարի գրեթե չի մարզվել, ու ԱԱ-ն նրա համար նախապատրաստական փուլ կլինի մյուս տարվա Եվրոպայի առաջնության ու Օլիմպիական խաղերի համար»,- նշել է նա:
Մարզիչն ընդգծել է նաեւ, որ Հյուսթոնում կայանալիք առաջնությունում իրենք փորձելու են պահպանել երկու վարկանշային ուղեգրերը, որոնք նվաճել էին անցած տարի. «Եթե լավ մասնակցենք, ապա կկարողանանք եւս մեկ ուղեգիր ձեռք բերել»:

Photo: http://newsimg.bbc.co.uk/
The team’s head coach Artashes Nersisyan told Mediamax Sport that they continue getting ready for World Ranking Championship.
“Anna Govelyan, Isabella Yalyan, Nazik Avdalyan, Sona Pogosyan and Hripsime Khurshudyan will take part in the WC. We will leave for Kazan on October 29 and have our last preparation trainings, and will go to the U.S. in November”, Nersisyan said.
World champion Nazik Avdalyan, who wasn’t participating in championships for a long period due to health issues, will try to compete as successfully as possible.
“We certainly aren’t thinking about high kilograms .Nazik hasn’t trained for 5-6 years and the WC will be a preparing stage for her towards European Championship and the Olympic games next year”, he said.
The coach also said that they will try to keep the 2 ranking places they have in the Huston Tournament. “ If we compete well, we will get one extra place as well”.