Կենդանիներ, որոնք սիրում են «ներկա լինել» սիրելի մարզիկների ելույթներին
Այս անգամ Reuters-ի մեր գործընկերների հետ ընտրել ենք հանդիպումներ, որոնց անմիջական «մասնակիցը» դարձել են կենդանիները: Պարզվում է, որ նրանք էլ են շատ սիրում սպորտը եւ առիթը բաց չեն թողնում «ներկա լինել» սիրելի թիմի կամ էլ մարզիկի ելույթին:
«Թայգերս»-«Ռեալ Սոլթ Լեյք» հանդիպման ժամանակ այդ կատուն ոչ միայն հայտնվել էր դաշտում, այլ նաեւ պայքարում էր գնդակն իր մոտ պահելու համար:
Լիբերտադորեսի գավաթի հանդիպումներից մեկի ժամանակ էլ երեւի այս թռչունին դուր չէր եկել «Արսենալ Սարանդիի» դարպասապահ Քրիստիան Կամպեստրինին, ինչի համար էլ նա «հարձակվել» էր վերջինիս վրա:
Մինչ բոլորը զբաղված են Անգլիայի ու Շոտլանդիայի ռեքբիի հավաքականների հանդիպման մեկնարկին հետեւելով, դաշտում քայլող աղվեսը փորձում է գտնել դեպի ելք տանող ճանապարհը:
Ֆուտբոլի նկատմամբ կատուների ունեցած սերը շատ առանձնահատուկ է: Անգլիայում նրանք միշտ կարողանում են դաշտ դուրս գալ, ինչպես այս մեկը: Մրցավարը ստիպված է եղել դադարեցնել Գավաթի խաղարկության հանդիպումը, քանի որ կենդանին վազում էր ֆուտբոլիստներին հավասար:
Վիկտոր Տրոիցկին հետեւում է թռչունին, որը հայտնվել էր Ավստրալիայի բաց առաջնության հանդիպման ժամանակ: Թռչունը վայրէջք էր կատարել Մելբուրն պարկի գլխավոր կորտում, ուրախություն պատճառել ներկաներին՝ մի քանի վայրկյան անց այն կրկին տրամադրելով թենիսիստներին:
Ի տարբերություն Տրոիցկիի, դարպասապահ Գիոմ Ֆեվրը ոչ թե հիանում է, այլ կզաքիսին հորդորում է, որ վերջինս արագ լքի դաշտն ու իրենց թույլ տա շարունակել հանդիպումը:
Մայրիկն ու նրա ձագուկները: Գոլֆի միջազգային մրցաշարի եզրափակչում մարզիկները մի պահ կանգնեցրել են ելույթները, որպեսզի ճեմելու դուրս եկած այս ընտանքն անարգել հեռանա:
Ահա այսպիսի զվարճալի դեպքեր են լինում սպորտում, ինչի շնորհիվ այն դառնում է էլ ավելի տարբերվող ու գեղեցիկ:

Животные, которые не пропускают выступления любимых спортсменов
На этот раз с нашими коллегами из Reuters мы выбрали встречи, непосредственными участниками которых стали животные. Выяснилось, что они также очень любят спорт и не пропускают случая «присутствовать» на выступлениях любимой команды или спортсмена.
На встрече «Тайгерс» - «Реал Солт-Лейк» эта кошка не только оказалась на поле, но и стала бороться за то, чтобы сохранить у себя мяч.
На одной из встреч Кубка Либертадореса этой птице, видимо, не понравился вратарь «Арсенала Саранди» Кристиан Кампестрини, и она напала на бедолагу.
Пока все ожидают старта встречи сборных Англии и Шотландии по регби, прогуливающаяся по полю лиса пытается найти дорогу к выходу.
Любовь кошек к футбольным матчам действительно уникальна. В Англии этим пушистикам всегда удается выйти на поле. Например, здесь судье пришлось остановить встречу розыгрыша Кубка, так как коту захотелось «поиграть» наравне с футболистами.
Виктор Троицки наблюдает за птицей, которая прилетела на встречу открытого чемпионата Австралии. Птица приземлилась на главный корт Мельбурн-Парка, обрадовала присутствующих и несколько секунд спустя вновь предоставила его теннисистам.
В отличие от Троицки вратарю Гийому Февру не до восхищения, он призывает куницу покинуть поле и позволить им продолжить встречу.
Мама и ее детеныши. В финале международного турнира по гольфу спортсменам пришлось на некоторое время остановить выступления, чтобы эта семья, вышедшая на прогулку, смогла беспрепятственно покинуть поле.