Պատգամավոր ու մարզիկ Արսեն Ջուլֆալակյանի հագեցած առօրյան
Աշխատանքային շաբաթն Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր ու պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանն ԱԺ-ում է սկսել:
Հունահռոմեական թիմի հետ Մինսկում հավաքից հետո նա շտապել է պատգամավորական պարտականություններին ու ներկա եղել նիստերին:
«Շատ հետաքրքիր աշխատանք է, բայց նաեւ չափազանց ծանրաբեռնված, հատկապես նիստերի օրերն են հագեցած: Նիստերից չեմ ցանկանում բացակայել»,- խոստովանել է Ջուլֆալակյանը:
Գործող մարզիկ ու պատգամավոր լինելու հանգամանքը բացառիկ է: Իր գործունեությամբ ըմբիշը ցանկանում է ապացուցել, որ պրոֆեսիոնալ մարզիկը կարող է միաժամանակ մի քանի կարեւոր գործով զբաղվել:
Որպես ԱԺ պատգամավոր մի քանի կարեւոր ծրագրեր է ցանկանում կյանքի կոչել՝ սպորտային տուրիզմին ու սպորտային բժշկությանը մեծ ուշադրություն դարձնել, «Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի մասին» օրենքում փոփոխություն իրականացնել, մարզիկների գործունեությունը որպես աշխատանքային ստաժ գրանցել:
Սակայն ապրիլի սկիզբը սպորտային առումով է հագեցած լինելու Ջուլֆալակյանի համար: Այս օրերին նա Օլիմպավանում Հայաստանի հունահռոմեական ընտրանու հետ հավաքի է մասնակցում:
Ըմբիշը ապրիլի 8-14-ը Բուխարեստում մասնակցելու է Եվրոպայի առաջնությանը: Ռիոյի Օլիմպիական խաղերից հետո դա նրա առաջին խոշոր մրցաշարն է լինելու:
«Ձգտելու եմ մեդալով վերադառնալ: Ռիոյից հետո 3 տարի հիմնականում այս մրցաշրջանին եմ պատրաստվել»,- խոստովանել է նա:
ԵԱ-ին մասնակցելու է նաեւ Ջուլֆալակյանի հիմնական հակառակորդ Ռոման Վլասովը, որին հաղթելու ցանկությունը շատ մեծ է:
«Սպորտային տարին նոր է սկսվում, նպատակս է վերելքով անցնել մինչեւ Տոկիո ընկած ճանապարհն ու ԱԱ-ի ժամանակ վարկանիշ նվաճել: Իմ առաջնային ու անփոփոխ նպատակը 4-րդ խաղերին մասնակցելն է»,- ընդգծել է մարզիկը:

Насыщенные будни депутата и спортсмена Арсена Джулфалакяна
Рабочая неделя чемпиона мира и Европы, серебряного призера Олимпиады Арсена Джулфалакяна началась в Национальном собрании.
После спортивных сборов в Минске он приступил к депутатским обязанностям, принял участие в заседаниях.
«Это очень интересная, но чрезвычайно загруженная работа. Особенно насыщенными бывают дни заседаний. Я не хочу пропускать заседания»,- признался Джулфалакян.
Это беспрецедентно быть действующим спортсменом и депутатом. Своей деятельностью борец хочет доказать, что профессиональный спортсмен может одновременно заниматься другими важными делами.
Как депутат НС спортсмен хочет воплотить в реальность несколько важных проектов. Он стремится уделить большое внимание спортивному туризму и спортивной медицине, осуществить изменения в законе о «Физической культуре и спорте», зарегистрировать деятельность спортсменов в рабочий стаж.
Однако начало апреля будет насыщенным для Джулфалакяна в спортивной деятельности.  На данный момент он участвует в сборах со сборной Армении по греко-римской борьбе в Олимпаване.
Борец  8-14 апреля примет участие в чемпионате Европы. После Олимпийских игр в Рио это будет его первый крупный турнир.
«Буду стремиться вернуться с медалью. Спустя 3 года после Рио я, в основном, готовился к этому сезону»,- признался он.
В ЧЕ примет участие также основной соперник Джулфалакяна Роман Власов. У армянского борца очень большое желание одержать над ним победу.
«Спортивный год только начинается, и я нацелен успешно пройти путь до Токио и завоевать квалификацию в ЧМ. Моя приоритетная и неизменная цель – принять участие в 4-ых играх»,- подчеркнул спортсмен.