ՕԽ-2020-ին պատրաստվելու համար պետբյուջեից մոտ 121 մլն դրամ է հատկացվել
Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարությունը 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու ու մասնակցելու համար ՀԱՕԿ-ին հատկացրել է 120 մլն 888 հազ. դրամ:
Հայաստանի օլիմպիական հավաքականն այս պահին 3 ուղեգիր ունի: Հունահռոմեական ոճում այն ապահովել են Աշխարհի, Եվրոպայի ու Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանն (97 կգ) ու Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր Կարապետ Չալյանը (77 կգ): 77 կգ քաշային կարգում խաղերի մասնակցի անունը հայտնի է դառնալու ավելի ուշ:
Մարմնամարության ուղեգիրն էլ Եվրոպական խաղերի արծաթե ու Եվրոպայի փոխչեմպիոն Արթուր Դավթյանինն է:
2018-ի Աշխարհի առաջնությունից ուղեգրերի համար պայքարում են նաեւ ծանրորդները, նրանց վարկանիշների վերջնական քանակը հայտնի է դառնալու մայիսին:

Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sport has allocated AMD 120.888m to the National Olympic Committee for preparations and participation in the 32th Summer Olympic Games.
Armenia currently has Olympic quotas for three Greco-Roman wrestlers: Artur Aleksanyan (World, Europe and Olympic champion) in 97 kg weight category, Karapet Chalyan (silver medalist of European Games) in 77 kg and another athlete in the same category, who will be revealed later.
In the gymnastics team, silver medalist of European Games and European Championship Artur Davtyan has qualified for the Olympics.