Մեկ կադրում. Անհնարինը հնարավոր դարձրած Բոբբի Մարտինը
Սա ապացուցել է Բոբբի Մարտինը, որն ի ծնե ոտքեր չունի, սակայն մեծ կամքի շնորհիվ դարձել է ամերիկյան ֆուտբոլի ամենաճանաչված դեմքերից մեկը:
Բոբբին երկու տարեկանից քայլում է ձեռքերի օգնությամբ ու խոստովանել է, որ դրանք այնքան ուժեղ են, որ կարծես իր իսկական ոտքերը լինեն: Նա հանդես է եկել Ցինցինատիի համալսարանի ֆուտբոլի թիմի կազմում:
Համալսարան ընդունվելուց հետո նա միանգամից միացել է ֆուտբոլի թիմին ու սկսել մարզումները: Մարզիչը՝ տեսնելով նրա ֆիզիկական ուժն ու նպատակասլացությունը, վերցրել է հիմնական կազմ: Առաջին խաղում մրցավարները նրան թույլ չեն տվել մտնել դաշտ, քանի որ, խաղի կանոնների համաձայն, ոտքերին պաշտպանիչ չունի հագած, հետեւաբար չի կարող խաղալ: Բնական է, որ վիճաբանություն է սկսվել, ինչից հետո նրան թույլատրել են ելույթ ունենալ ուսանողական մրցաշարում:
«Ֆուտբոլում իմ փոքր հասակն ինձ ոչ միայն չի խանգարում, այլ նաեւ օգնում է: Որպեսզի ուժեղ հարված կարողանաք անել, պետք է շատ կռանալ, իսկ ո՞վ կարող է ինձնից ավելի շատ կարճ լինել՝ ոչ ոք: Ես սիրում եմ այս սպորտն ու ինձ այնտեղ լիարժեք եմ զգում»,-խոստովանել է Մարտինը:
Նա իսկական ոգեշնչման աղբյուր է բազմաթիվ երեխաների համար, ովքեր ձգտում են հասնել հաջողության սպորտում. «Ես միշտ ասում եմ, որ սպորտում բոլորը հավասար են, այն օգնում է հաղթահարել ամեն ինչ, պետք է պարզապես նվիրվել ու աշխատել»:
2006 թվականին նա հաղթել է ESPY հեղինակավոր մրցաշարում՝ դառնալով ֆիզիկական խնդիրներ ունեցող լավագույն մարզիկը:

In One Shot: Bobby Martin who made the impossible possible
Bobby Martin, who was born without legs, has proven this statement with his great will by becoming one of the most recognizable figures in American football.
Bobby has been walking with the help of his hands since he was 2 years old. He says that his hands are as strong as if they were real legs. He played in the composition of the University of Cincinnati’s football team.
He joined the football team and started playing as soon as he was admitted to the university. Seeing his physical strength and willpower, the coach took him to the main composition. The referees didn’t allow him to enter the field, as according to the rules, one should wear leg guards to play. Naturally, a dispute started, but then he was allowed to participate in the university tournament.
“My height not only doesn’t bother me in football, but it also helps me. You need to bend a lot to make a strong kick, so who would have been shorter in height than me in this case? I think no one. I like this sport and I feel great about it,” Martin says.
He is a real source of inspiration for many kids, who wish to achieve success. “I always say that everyone is equal in sport, and it helps overcome everything; you need to commit to your profession”.